اپلتلفن همراهنقد و بررسی محصولات

کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS مکس و دریافت امتیاز 6 از iFixit

کالبدشکافی آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس خبر از وجود باتری یکپارچه و L-شکل مدل کوچک‌تر می دهد.

وب‌سایت iFixit فرصت را از دست نداد و به سرعت دست به کالبدشکافی دو آیفون 2018 اپل یعنی آیفون XS و آیفون XS مکس زد. این کالبدشکافی اسرار ناگفته‌ی کوپرتینونشین‌ها پیرامون محصولات جدید آن‌ها را برملا کرد. باید بگوییم که ساختار درونی آیفون XS و آیفون XS مکس، شباهت بسیاری به آیفون X دارد؛ اما با یک سری تغییرات کوچک که تنها تنها چشمانی تیزبین می‌توانند آن‌ها را تشخیص دهند.

بزرگ‌ترین تغییر مشاهده شده، متوجه باتری گوشی‌های جدید Apple است؛ در حالی که آیفون ۱۰ از دو باتری با مجموع ظرفیت ۲۷۱۶ میلی‌آمپرساعت بهره می‌برد، حالا آیفون XS از یک باتری به‌فرم L با ظرفیت کمترِ ۲۶۵۹ میلی‌آمپرساعت سود می برد کوپرتینونشین‌ها ادعا می کنند که آیفون جدید شارژدهی بهتری نسبت به گذشته دارد.

iPhoneXSandXSMaxTeardown 00 - کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS مکس و دریافت امتیاز 6 از iFixit

به نظر می رسد که اپل جهت ساخت باتری با فرم L-شکل از لایه‌هایی با ابعاد متفاوت و ورقه‌های الکترود تاشده بهره برده است تا با این کار، منبع انرژی دستگاه به‌خوبی در کنار قطعات مهم دیگر آیفون، نظیر مدار منطقی، موتور تپتیکی و حافظه قرار گیرد.

و اما باتری آیفون XS Max که ز همان ساختار باتری دو تکه‌ای آیفون ۱۰ سود می برد و ظرفیت قابل توجه ۳۱۷۹ میلی‌آمپرساعت را ارائه می‌دهد و البته کماکان اختلاف فاحشی با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی باتری گلکسی نوت ۹ و هواوی پی ۲۰ پرو دارد.

طبق گزارش iFixit، با وجود کسب گواهی IP68 توسط اپل برای iPhone XS و iPhone XS Max، تیم کالبدشکافی این دو گوشی، هیچ مدرکی دال بر بهبود مقاومت آن‌ها در برابر آب و گردوغبار نیافته است. این وبسایت همچنین گزارش می کند که، اپل همه‌ساله در تولید قطعات داخلی بیشتری خودکفا می‌شود، و این کمپانی در آیفون های مدل 2018 خود از تراشه‌ی مدیریت انرژی خود بهره برده است.

اگرچه‌ تقارن بین تعداد روزنه‌های دریچه‌ی اسپیکر و میکروفون در آیفون‌های امسال با حذف‌شدن دو روزنه از سمت چپ، از بین رفته است؛ اما مهندسان اپل از فضای ایجادشده برای جاگذاری یک نوار آنتن اضافه استفاده کرده‌اند که براساس تست‌های انجام‌شده از سوی SpeedSmart و Tom’s Guide باعث افزایش فاحش سرعت LTE شده است.

iPhoneXSandXSMaxTeardown 02 - کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS مکس و دریافت امتیاز 6 از iFixit

آیفون XS و آیفون XS Max همچون گذشته از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با لنزهای واید و تله‌فوتو سود می برد که ابعاد سنسور به‌اندازه‌ی ۳۲ درصد افزایش یافته است و با این تفاسیر اندازه‌ی هرکدام از پیکسل‌ها نیز بزرگ‌تر شده و در آیفون‌‌های جدید شاهد جذب نور بیشتر در محیط‌های کم‌نور، و در نهایت عکس های با کیفیت بهتر هستیم.

در نهایت امتیاز تعمیرپذیری آیفون XS و آیفون XS Max، ۶ از ۱۰ شد که این وبسایت یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف طراحی داخلی آن‌ها را شکنندگی شیشه در پنل جلو و عقب در کنار لزوم خارج کردن تمام قطعات و تعویض کل شاسی در صورت شکستن پنل پشت می‌داند.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
ifixit

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن