اپلاخبارتلفن همراه

علت عرضه سریع آیفون ایکس چیست؟ تولید بیشتر یا تقاضای کمتر؟!

بعد از گذشت یک ماه از عرضه گوشی آیفون X به بازار، به نظر می رسد خریداران دیگر نیازی به تحمل زمان 5 تا 6 هفته ای برای دریافت آیفون ایکس نداشته و در کمتر از یک الی دو هفته گوشی خود را تحویل خواهند گرفت. علت عرضه سریع آیفون 10 چیست ؟ تولید بیشتر یا تقاضای کمتر ؟!

پیش از این اپل اعلام کرده بود که پروسه تولید آیفون 10 ، فرآیندی پیچیده و سخت است. این موضوع به گونه ای در بازار نمود پیدا کرد که رسانه ها هم آن را منعکس کرده و اینطور به نظر می رسید که اپل ،گوشی متفاوت با فرآیند تولید متفاوت بوده و لذا پروسه زمان بری برای تولید دارد.

همین ادعا، بهانه ای شده تا اپل بعد از رونمایی این گوشی ، بلافاصله آن را به بازار عرضه نکند و بین معرفی تلفن هوشمند و عرضه آن به بازار نزدیک به یک ماه فاصله افتاد. پیش از این در گوشی های آیفون 8 و آیفون 8 پلاس شاهد چنین فاصله زمانی و تاخیری نبودیم. گفتنی است اپل از این موضوع که پروسه تولید آیفون 10 ، متفاوت و خاص است، به نفع تاخیر در عرضه آن استفاده کرد.

همان طور که می دانید در ابتدا خریداران باید در سایت اپل این گوشی را پیش ثبت نام می کردند تا بتوانند با تحمل زمانی حدود 5 تا 6 هفته آن را دریافت کنند. سپس بعد از گذشت مدتی دیدیم اپل توانست پروسه تحویل گوشی را کمتر کرده و این زمان به 3 الی 4 هفته کاهش یافت. مجددا پس از مدت زمان کوتاهی ، مجددا اپل اعلام کرد می تواند تلفن همراه آیفون 10 را ظرف یک الی دو هفته به دست خریدارانش برساند.

apple - علت عرضه سریع آیفون ایکس چیست؟ تولید بیشتر یا تقاضای کمتر؟!
آیفون 10 هم اکنون در بیش از 70 کشور دنیا به فروش می رسد و دارای نمایندگی فروش و خدمات است و از بین این 70 کشور، اپل فهرستی از 14 کشور را منتشر نمود که خریداران این کشورها می توانند در عرض یک الی دو روز بعد از ثبت نام در سایت ، تلفن آیفون 10 خود را تحویل بگیرند.

حال سئوال اینجاست که علت این همه بالا و پایین کردن ها اپل چیست ؟ آیا پروسه تولید آیفون 10 تغییری کرده است؟ آیا اپل توانسته تعداد زیادی گوشی آیفون 10 تولید کند؟ آیا تقاضای گوشی آیفون 10 کاهش یافته است ؟

بر اساس تحلیل یکی از منبع مورد اعتماد و موثق یعنی تحلیل KGI، این تغییر رویه به دلیل افزایش تولید آیفون 10 بوده و باعث شده این تلفن هوشمند راحت تر و در دسترس تر در بازار عرضه شود. تحلیلگر معروف یعنی مینگ چی کوو در یادداشتی به برخی از سرمایه گذاران اظهار داشت که اپل برای تامین برخی قطعات محصولات خود فاستراتژی را با تولید کنندگان آن قطعات در پیش گرفته که باعث شده این شرکت بتواند در حال حاضر قادر به تولید 450،000 تا 500،000 گوشی در روز باشد.

پیش از این در خبرهای قبلی و اولین ارزیابی های میزان تولید و عرضه آیفون 10 به بازار شنیده بودیم که اپل تنها می تواند 2 تا 3 میلیون واحد آیفون 10 را کل به بازار عرضه کند. همین خبر منجر به ایجاد فضایی شد که طرفداران اپل برای خرید این محصول شتابزده عمل کنند و سعی کنند جزو همین 2 تا 3 میلیون نفری باشند که این تلفن هوشمند را در دست خواهند گرفت.

این خبر یعنی حجم تولید 2 تا 3 میلیونی آیفون10 توانست خریداران را تشویق کند که سریع تر گوشی را خریداری کنند تا دستشان خالی نماند. نمی توانیم این اعداد را تأیید یا رد کنیم، مگر اینکه اپل خودش آمار تولید و فروش را منتشر کند. شاید بعد از سه ماهه اول سال 2018 اپل چنین گزارشی را به بازار عرضه کند ولی تا آن زمان به طور قطع نمی توانیم بگوییم کدام قسمت این آمار و اطلاعات صحیح و کدام قسمت غیر موثق است.
به هر حال آنچه مسلم است ، میزان تولید اپل آیفون 10 بالا رفته و احتمالا میزان فروش این گوشی آیفون پس از یک دوره طولانی کاهش می یابد.

 

منبع: gizchina

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن