اپلاخبارسیستم عامل

باگ iOS 11 باعث کرش کردن آیفون در 11 آذر می‌شود

امتیاز دهید

مشکلی در iOS 11.1.2 وجود دارد که باعث می‌شود آیفون‌هایی که این سیستم عامل بر روی آنها نصب است، امشب در تاریخ 11 آذر کرش کنند. یوشیماسا نیوا، یکی از مهندسان iMore در توییتر خود گفته که علت این کرش کردن را برنامه‌های شخص ثالث اعلام کرده است.

امشب بسیاری از تلفن‌های هوشمندی که iOS 11.1.2 را دریافت کرده اند، ساعت 12:15 دقیقه امروز کرش خواهند کرد. به این صورت که اجرای برخی از برنامه ها با وقفه خواهد بود و یا اجرا نخواهند شد.

برای اینکه این کرش کردن‌های متوالی را متوقف کنید، دو راه دارید. 1: تاریخ آیفون خود را به قبل از 2 دسامبر تغییر دهید و اعلان ها را خاموش کنید. 2:از نسخه بتای عمومی iOS 11.2 استفاده کنید که ظاهرا این مشکل در آن حل شده است.

با وجود این کرش کردن‌ها و باگ‌ها، بازهم می‌توان گفت امنیت و عملکرد آی او اس در مقایسه با اندروید بسیار عالی‌ست، غیر قابل انکار است. این موضوع که اکثر برنامه نویسان نرم‌افزارهای مخرب، گوشی‌های موبایل مبتنی بر سیستم عامل اندروید را هدف حملات خود قرار می‌دهند حقیقتی غیر قابل کتمان است. در نقطه‌ی مقابل، گزارشات بسیاری ضمن اشاره به امنیت بالای سیستم عامل اپل در بین انواع پلتفرم‌های موبایل، کمترین حملات صورت گرفته را متوجه این سیستم عامل دانسته‌اند.

گزارشی که به تازگی نوکیا منتشر کرده نیز بر این موضوع صحه گذاشته است. نتایج مطالعه‌ای که توسط شاخه‌ی امنیتی این کمپانی ترتیب داده شده نشان می‌دهد اکثر حملات صورت گرفته علیه پلتفرم‌های موبایل به اندروید اختصاص دارد و حدود 68.5 درصد بدافزارها این سیستم عامل گوگل را مورد هدف قرار می‌دهند. همچنین ویندوز با داشتن سهم 27.96 درصدی از این آمار، دومین سیستم عامل مورد پسند هکرها به شمار می‌رود و این رقم برای iOS تنها 3.54 درصد می‌باشد که به نوعی نشانگر امنیت بالای پلتفرم موبایل اپل است.

 

حتما بخوانید:
10 ویژگی مخفی برنامه یادداشت برداری Apple Notes که باید بدانید!

 

منبع: theverge

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن