آموزشسیستم عامل

چگونگی فعال‌سازی و استفاده از فرهنگ لغات پیشفرض در iOS 12

چگونگی فعال‌سازی و استفاده از فرهنگ لغات پیشفرض در iOS 12
4.1 (82.5%) 8 رای

در آی او اس 12 کاربران می توانند از فرهنگ لغات پیش‌فرض موجود در این سیستم عامل بهره ببرند. در ادامه به چگونگی فعال‌سازی و استفاده از این فرهنگ لغات را بررسی می کنیم.

در نسخه‌های قبلی iOS این امکان وجود داشت تا کاربران با استفاده از دیکشنری پیش‌فرض، معنی لغات موردنظر خود را پیدا کند. اما در جدیدترین نسخه سیستم عامل اپل یعنی iOS 12 کاربر قادر می تواند از فرهنگ لغات پیش‌فرض موجود در این سیستم عامل، سود ببرد. فرهنگ لغات محبوب آکسفورد یکی از اپلیکیشن‌هایی بود که در راستای روی آوردن iOS به اپلیکیشن‌های 64 بیتی حذف شد، اما خوشبختانه در هر حال حاضر بخشی از خود سیستم عامل شده است.

خوشبختانه این فرهنگ لغت با اکثر اپلیکیشن‌های پردازش لغت موجود در آی او اس سازگار است. در ادامه به نحوه فعال‌سازی فرهنگ لغت در iOS 12 می پردازیم.

 چگونه دیکشنری iOS 12 را فعال کنیم؟

  1. بدون معطلی به Settings بروید.
  2. به قسمت General مراجعه کنید.
  3. به پایین صفحه اسکرول کنید و روی گزینه Dictionary کلیک کنید.
  4. حال باید فرهنگ لغت American English: Oxford American Writer’s Thesaurus را انتخاب کنید.

how to enable and use the thesaurus in ios 12 00 - چگونگی فعال‌سازی و استفاده از فرهنگ لغات پیشفرض در iOS 12

نحوه استفاده از دیکشنری پیشفرض iOS 12

جهت استفاده از فرهنگ لغات پیش‌فرض iOS 12 کافیست، سند مورد نظر خود را با یکی از اپلیکیشن‌های پردازش متن نظیر Pages و Google Docs یا Ulysses و iA Writer و یا اپلیکیشن‌هایی از این قبیل باز کنید. حال لغت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در منویی که باز می‌شود، گزینه Look Up را انتخاب نمایید.

در بالای صفحه جدیدی که باز خواهد شد، گزینه‌های دیکشنری را مشاهده خواهید کرد. در بالای این فهرست توضیحات مربوط به دیکشنری و در پایین آن توضیحات مربوط به لغت‌نامه نمایش داده خواهد شد. حال روی گزینه‌ Oxford American Writer’s Thesaurus که در پایین صفحه قرار گرفته است، کلیک کنید.

how to enable and use the thesaurus in ios 12 01 - چگونگی فعال‌سازی و استفاده از فرهنگ لغات پیشفرض در iOS 12

در این قسمت فهرستی از لغات مرتبط با کلمه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. متاسفانه نمی توان با یک کلیک روی کلمه موردنظر، مستقیما آن را در متن خود جایگزین کرد، بلکه باید کلمه را به خاطر بسپارید و در سند خود به کار ببرید.

حتما بخوانید:
نسخه بتا سیستم عامل iOS 11 در دسترس عموم برای دانلود
منبع
macworld
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن