اپلیکیشناخبار

رئیس اینستاگرام: احتمالا لایک‌های اینستاگرام خصوصی شوند

با گسترش روزافزون شبکه‎های اجتماعی، اتفاقات منفی تاثیرگذار بر سلامت روانی جامعه نیز رو به افزایش است. مدیر اینستاگرام درباره میزان اهمیت جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی در آینده سخن می‎گوید.

طبق نتایج بدست آمده از تحقیقات چندین پژوهش، شبکه‌های اجتماعی بدون‌ شک تأثیر بسیار مخربی بر سلامت روان افراد دارد. در این بین شبکه‎های اجتماعی بزرگی همچون فیس‎بوک و اینستاگرام نقش پر رنگ‎تری دارند.

رئیس اینستاگرام، آدام موسری، درباره‌ی راهکارهای جدید این شرکت درزمینه‌ی مشکلات سلامت روان سخن می‌گوید. اکنون که این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد مدتی را مشاهده کنید که پای آن صرف کرده‌اید و ممکن است اقدامات دیگری مانند پنهان‌کردن لایک‌ پست‌ها هم انجام دهد.

موسری دراین‌باره می‌گوید:

یکی از ایده‎های ما خصوصی کردن تعداد لایک‌ها است؛ چراکه دوست نداریم اینستاگرام فضایی این‌چنین رقابتی باشد. هدف ما این است کهافراد در آن، بیشتر انرژی خود را صرف ارتباط برقرارکردن اشخاصی کنند که دوستشان دارند و همچنین چیزهایی که برایشان مهم است.

با خصوصی کردن لایک‎ها در اینستاگرام دیگر حالت مقایسه کردن بین اکانت‎های مختلف از بین می‎رود و دیگر معیار بزرگی به نام لایک در معرض دید همگان نیست که بتوان دیگران را با هم مقایسه کرد.  

همچنین، ممکن است افراد قبل یا بعد از نوشتن کامنت توهین‌آمیز یا ناراحت‌کننده، اعلان‌های اخطاردهنده دریافت کنند. موسری می‌گوید:

ما حساب کاربری شما را مسدود نمی‌کنیم، فقط به شما می‌گوییم: «آنچه نوشته‌اید، مهربانانه به‌نظر نمی‌رسد. نمی‌خواهید از نوشتن آن منصرف شوید؟». البته، این هنوز در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد. ما افرادی را دیده‌ایم که با دیدن این پیغام، نظر خود را عوض کرده‌ و چیزهای بهتری گفته‌اند. شاید تعداد این افراد کم باشد؛ ولی اقلیت مهم و باارزشی هستند.

شاید این اقدام روی تمام افراد موثر واقع نشود اما وجود چنین پیغامی که کاربران را دوباره به‌فکر بیندازد، ممکن است کافی باشد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
cnet

پاسخی بگذارید

بستن
بستن