اپلیکیشناخبار

بهبود پلتفرم اینستاگرام در راستای خدمت به نابینایان

ویژگی جدید اینستاگرام این‎بار در خدمت نابینایان گرامی خواهد بود. اینستاگرام لحظاتی پیش از  ارتقا پلتفرم اینستاگرام برای خدمت به کاربرانی که دچار اختلال بینایی هستند، خبر داد.

قابلیت جدید اینستاگرام برای کاربران نابینا

حالا اینستاگرام خودش را برای کاربرانی با اختلال بینایی ارتقا می‎بخشد. این شرکت برای هر تصویر متن های جایگزینی ارائه می‌کند. این متن های جایگزین توسط گجت های اسکرین ریدر خوانده می‌شوند و بنابراین نابینایان نیز می‌توانند توضیحاتی راجع به هر عکس در فید اینستای خود بشوند.

با ویژگی جدید اینستاگرام کاربران کم بینا و نابینا نیز می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند

در واقع برای متن جایگزین تصاویر 2 راه وجود دارد. یکی بهره‎گیری از هوش مصنوعی است؛ اینستاگرام با تکنولوژی شناسایی تصویر به صورت خودکار توضیحاتی را برای هر عکس آماده می‌کند. این توضیحات که توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود، شامل لیستی از آیتم هایی است که در تصویر دیده می‌شود.

و اما راه حل دوم توضیحاتی است که به صورت مستقیم توسط کاربران ارائه می‌شود. در این قابلیت جدید اینستاگرام یک باکس متنی در هنگام آپلود تصاویر در این پلتفرم به کاربر ارائه می‌شود و او می‌تواند توضیحاتی درباره هر عکس در این قسمت یادداشت کند.

ظاهرا اینستاگرام برنامه‎‏های بیشتر و کامل‎تری برای بهبود قابلیت‎های پلتفرم خود دارد اما جزئیات مربوط به آن را فاش نکرده است. در هر صورت قابلیت جدید اینستاگرام برای افراد نابینا بسیار مفید خواهد بود.

حتما بخوانید:
ترفند اینستاگرام: نحوه پیدا کردن رمز عبور اینستاگرام از طریق مرورگر
منبع
engadget
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن