اخبارخودرو

اسامی شرکت های مجاز واردات و پیش فروش خودرو در ایران معرفی شدند

طبق مقررات جدید واردات خودرو، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شرکت های مجاز به واردات و پیش فروش خودرو در ایران را اعلام کرد.

شرکت های مجاز به واردات و پیش فروش خودرو در ایران  توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شد. طبق اطلاعیه جدید این سازمان، تنها 13 شرکت مجوز لازم جهت پیش فروش خودرو را دارند و هیچ بنگاه دیگری حق پیش فروش اتومبیل و حتی تنلیغات در این زمینه را ندارد.

اسامی شرکت های مجاز واردات و پیش فروش خودرو

 1. ایران خودرو
 2. سایپا و پارس خودرو
 3. جهان نوین آریا
 4. ایرتویا
 5. آرین موتور پویا
 6. کرمان موتور
 7. آسان موتور
 8. رامک خودرو
 9. آرین موتور تابان
 10. نگین خودرو
 11. خودروسازان راین
 12. مدیران خودرو
 13. صنعت خودروی آذربایجان

از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین اداره کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان شرکت‌های مجاز در زمینه پیش فروش و واردات خودرو معرفی شده‌اند.

طب اعلام سازمان حمایت، ضوابط و مقررات جاری در فرایند واردات خودرو از جمله ضرورت رعایت الزامات ماده 5 آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو و بر اساس تصویب‌نامه هیات وزیران به صراحت، موضوع اخذ مجوز پیش فروش خودرو توسط عرضه کنندگان را اعلام کرده است. با این وجود، برخی بنگاه‌های اقتصادی بدون طی کردن مراحل قانونی، ضمن بازاریابی به روش‌های مختلف، اقدام به تبلیغ و پیش فروش ماشین می‌کنند.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
Tasnimnews

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن