اخبارتلفن همراه

گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017؛ هواوی جایگاه اپل را از آن خود کرد

براساس آخرین گزارش مرکز تحقیقاتی Canalys میزان فروش گوشی‌های هوشمند در اروپای مرکزی و شرقی در بازه زمانی سه‌ماهه بین ماه‌های آوریل تا ژوئن، 15.6 میلیون دستگاه اسمارت‌فون بوده است.

طبق این نتایج کمپانی سامسونگ با کسب سهم 32 درصدی همچنان در صدر پر فروش ترین کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند قرار گرفته. باعث شگفتی است که شرکت هواوی توانست جایگاه اپل را با اختلاف یک درصدی از آن خود کند و در جایگاه دوم در این رده بندی قرار بگیرد.  هواوی 12 درصد از میزان فروش گوشی های هوشمند را در این بازه زمانی به خود اختصاص داده است. لازم بذکر است که رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب از آن شرکت‌های چینی شیائومی با 7 درصد فروش ‌و لنوو با 5 درصد فروش شده است.

میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017 - گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017؛ هواوی جایگاه اپل را از آن خود کرد
گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017

سامسونگ این میزان فروش را مدیون فروش بالای مدل‌های گلکسی A و گلکسی J و مدل‌های 2017 متعلق به این دو سری می باشد که بالغ بر 4.9 میلیون دستگاه اسمارت‌فون را به فروش رسانده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، با رشدی 14 درصدی همراه بوده است. گفتنی است که در این بین نباید از استقبال کم نظیر خریداران از گلکسی اس 8 غافل باشیم زیرا درصد قابل توجهی از این فروش را به نام خود ثبت کرده است.

میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017 1 - گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017؛ هواوی جایگاه اپل را از آن خود کرد
گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017

و اما درباره عملکرد هواوی باید گفت که، توانست با فروش 1.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند، از رقیب جدی و قدرتمند خود یعنی اپل سبقت بگیرد. این شرکت نسبت به مدت مشابه سابل 2016 با افزایش 12 درصدی فروش روبرو است. و مدل پی 10 لایت به عنوان پروفروش‌ترین گوشی هواوی در این بازه زمانی عنوان شد.

این گزارش نکته جالب دیگری نیز دارد و آن رشد محسوس شیائومی ‌در این بازار بوده که موفق شده با فروش 1.1 میلیون گوشی هوشمند، 7 درصد از مجموع فروش اسمارت‌فون‌ها را در این بازه زمانی به خود اختصاص دهد. ظاهرا هدف شیائومی‌ این است که بتواند همچون هواوی به سرعت مسیر پیشرفت را در نوردد و خود را به عنوان رقیبی جدی و قدرتمند در مقابل کمپانی های بزرگ همچون اپل و سامسونگ معرفی کند. شایان ذکر است که گوشی شیائومی‌ردمی‌ ای 4 موفق شد بیشترین میزان فروش را در بین گوشی های شیائومی به نام خود ثبت کند.

منبع: GSMARENA

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن