اچ تی سیاخبارتلفن همراه

اچ تی سی اکسودوس (HTC Exodus) گوشی هوشمندی بر مبنای بلاک چین

کمپانی HTC از برنامه‌های خود مبنی بر تولید یک گوشی هوشمند بر مبنای بلاک‌چین خبر داده است؛ ‌این گوشی با نام اچ تی سی اکسودوس (HTC Exodus) معرفی می‌شود.

اچ تی سی اکسودوس ، بعد از Sirin Labs Finney، دومین گوشی هوشمند بلاک‌چین محسوب می‌شود. البته کمپانی اچ‌تی‌سی، دومین تولیدکننده‌ای نیست که چنین خبری را اعلام می‌کند؛ کمپانی نیز در گذشته از راه‌اندازی یک گوشی بلاک‌چین خبر داده بود.

حتما بخوانید:
عدم فیلترینگ تلگرام با بلاک چین! آیا ادعای پاول دورف صحت دارد؟

اچ تی سی اکسودوس به یک کیف پول جهانی مجهز می‌شود و کاربران می‌توانند ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت‌کوین را در آن ذخیره کنند. زمانی که اکسودوس راه‌اندازی شود، از بیت‌کوین، اتریوم و چند شبکه‌ی بزرگ دیگر پشتیبانی می‌کند. انتظار می‌رود که پشتیبانی از ارزهای دیگر نیز در آینده به این گوشی هوشمند اضافه شود.

گوشی اچ تی سی اکسودوس شرایطی را برای کاربران فراهم می‌کند تا با ارزهای رمزنگاری شده، مبادلات پولی خود را انجام دهند. با این اوصاف، اکسودوس یک گوشی ساده نیست که تنها به یک اپراتور منحصر شود؛ بلکه تغییرات زیادی در آن اعمال خواهد شد.

فیل چن، بنیانگذار HTC Vive، مسئولیت این بخش جدید از کمپانی اچ‌تی‌سی را به عهده خواهد داشت. انتظار می‌رود که او در کنفرانس بلاک چین نیویورک که امروز برگزار می‌شود، اطلاعاتی را درباره‌ی پروژه‌ی جدید منتشر کند.

بلاک چین و بیت‌ کوین این‌روزها به موضوع داغ و مهمی تبدیل شده‌اند. برخی معتقدند که ارزهای قدیمی در آینده‌ای نزدیک بی‌ارزش خواهند شد. این موضوعات در حال حاضر، چشم‌انداز بسیاری از تولیدکننده‌ها هستند. اچ‌تی‌سی برای ساخت یک گوشی بلاک چین باید امنیت فوق‌العاده بالایی را ایجاد کند؛ چیزی که در گذشته از این کمپانی ندیده‌ایم. البته هیچ تولیدکننده‌ای به این سطح از امنیت نرسیده است.

هنوز مشخص نیست که اچ تی سی اکسودوس در چه تاریخی معرفی و عرضه می‌شوند. اما تا پایان امروز، اخبار بیشتری در این باره منتشر خواهد شد.

منبع
androidheadlines
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن