آموزشسیستم عامل

چگونه می توان در آیفون ایکس اسکرین شات گرفت؟

همان طور که در جریان هستید این آیفون ایکس اپل از طراحی متفاوتی نسبت به دیگر مدل های این سری برخوردار است و برای اولین بار در گوشی های هوشمند، اپل از صفحه نمایش امولد (AMOLED) بهره گرفته است. و اما بزرگترین تغییر در آیفون ایکس، حذف دکمه فیزیکی هوم است که نقش بزرگی را در برقراری ارتباط کاربر با گوشی ایفا می کرد و ممکن است این فقدان تا مدت ها جایش خالی حس شود و نتوانند کاربران با آن براحتی کنار بیایند.

iphone x screen newskala.ir  - چگونه می توان در آیفون ایکس اسکرین شات گرفت؟
صفحه نمایش آیفون ایکس

یکی از سوالات کاربران عزیز این است که با حذف دکمه فیزیک هوم چگونه از صفحه نمایش آیفون ایکس اسکرین شات بگیریم؟ حتما می دانید که در مدل های دیگر آیفون با فشردن همزمان داکمه هوم و پاو یک اسکرین شات از صفحه نمایش تهیه می شد و یک اماکن به ظاهر ساده و کاربردی به شمار می رود.

اما در آیفون ایکس با وجود فقدان کلید هوم، تنها کاری که باید برای گرفتن اسکرین شات انجام دهید، فشار همزمان دکمه پاو و ولوم بالا است که به گرفتن اسکرین شات ختم می شود. با نگه داشتن این دو کلید به صورت همزمان یک صدای آشنا به گوش مبارکتان می رسد و صفحه نمایش با یک پلک لحظه مواجه می شود و در نهایت اسکرین شات شما ثبت می گردد.

iPhone X Screen Top newskala.ir  - چگونه می توان در آیفون ایکس اسکرین شات گرفت؟
قسمت بالای صفحه نمایش آیفون ایکس

از قلم نیفتند که شکل صفحه نمایش آیفون ایکس به صورت مستطیل کامل نیست و قسمتی از بالای صفحه نمایش به علت وجود لنزهای دوربین و ماژول فیس آی دی، از نمایشگر حذف شده است، اسکرین شات‌ نیز متأسفانه شکل و شمایل خوبی ندارد و به صورت پیش فرض هم توسط خود گوشی ویرایش نمی‌شود. هر چند امیدواریم  تا ورود آیفون ایکس به بازار اپل با ارائه یک بروز رسانی نرم افزاری این مشکل را مرتفع نماید.

شایان ذکر است که در نسخه جدید سیستم عامل اپل یعنی آی او اس 11 اسکرین شات ها جذاب تر زیبا تر شده اند، همچنین ویرایش و حاشیه نویسی به سادگی انجام می شود. راستی! پس از ثبت اسکرین شات ها این تصاویر در پوشه ای مخصوص ذخیره می شوند و دسترسی به آن سهل تر شده است.

 

منبع: phonearena

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن