آموزشترفند هاسیستم عامل

نحوه ضبط فیلم از صفحه نمایش با استفاده از VLC Media Player

آیا شما می خواهید از صفحه نمایش کامپیوتر خود فیلم بگیرید؟ مثلا در حال بازی هستید و می خواهید از آن فیلم بگیرید یا اینکه قصد تهیه یک فیلم آموزشی دارید. می دانستید که با VLC Media Player می توان از صفحه نمایش کامپیوتر فیلم برداری کرد؟

VLC Media Player یک نرم افزار پخش ویدئو همه کاره است که ترفندهای بسیاری را در خود جای داده است. در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید و با طی چند مرحله آسان از صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ خود فیلم ضبط کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

آموزش ضبط فیلم از صفحه نمایش کامپیوتر با استفاده از VLC Media Player

  1. به منوی استارت ویندوز بروید و عبارت VLC Media Player را تایپ نمایید.
  2. بر روی تب Media کلیک نمایید و Convert/Save را انتخاب کنید.
  3. حال به تب Capture Device بروید و در قسمت Capture mode، هر گزینه ای که بود به Desktop تغییر دهید.
  4. به قسمت Desired frame rate تشریف ببرید واعداد فریم بر ثانیه را مشخص کنید. لاز مبه ذکر است که برای ضبط معمولی فیلم از صفحه نمایش، 15FPS کافی می باشد اما اگر در پی کیفیت بالاتری هستید، 30FPS مناسب شماست. و حتما می دانید که نرخ فریم بالاتر، فیلم با کیفیت تر را با حجم بالاتری در اختیار شما قرار می دهد.
  5. هنگامی که تمام مراحل بالا را انجام دادید، بر روی Convert/Save کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود.

    VLC Record Frame Rate - نحوه ضبط فیلم از صفحه نمایش با استفاده از VLC Media Player

  6. گزینه Browse در کنار Destination file را انتخاب نمایید و محل ذخیر فیلم را تعیین کنید.
  7. حالا برای شروع ضبط از دسکتاپ، روی Start کلیک کنید تا ضبط فیلم آغاز گردد.VLC Screen Record Save - نحوه ضبط فیلم از صفحه نمایش با استفاده از VLC Media Player
  8. جهت توقف فیلم کافیست بر روی کلید Stop در رابط کاربری VLC کلیک کنید. سپس VLC به صورت خودکار فیلم را ذخیره می کند و با فرمت MP4 در محل مشخص شده، یافت می شود.

به همین سادگی و خوشمزگی با استفاده از VLC Media Player قادر خواهید بود از صفحه نمایش کامپیوتر خود فیلم بگیرید و از آن لذت ببرید و نیاز به نرم افزار دیگری نخواهد بود.

VLC یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مدیاپلیر جهان است و بارها در فهرست بهترین و محبوبترین نرم افزارهای پلیر جهان قرار گرفته است.

 

0/5 ( 0 نظر )
منبع
makeuseof

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن