آموزشترفند هاسیستم عامل

چگونه با آیفون ویدیوهایی با کیفیت ۴K ضبط کنیم؟

همان طور که می دانید با دوربین عقب گوشی های آیفون می توانید، فیلم هایی با کیفیت  HD بگیرند. اما این همه ماجرا نیست و فقط به کیفیت اچ دی ختم نمی شود بلکه می توان فراتر از این هم رفت. مثلا می توان ویدیو با کیفیت ۴K را ثبت و ضبط کرد که از زمان عرضه آیفون 6 تا کنون ارائه شده است. اگر آیفون قدیمی هم دارید نگران نباشید، فقط کافیست آیفون شما حداقل از IOS 9 پشتیبانی کند، دیگر کار تمام است و می توانید فیلمی با کیفیت ۴K را ضبط کنید.

در زمان ضبط فیلم می توانید میزان فریم های فیلم را در ثانیه تنظیم نمایید. این را هم بگوییم که هر چه فیلم شما با کیفیت تر باشد حجم بیشتری را اشغال می کند و همچنین گوشی تان باتری بیشتری را مصرف می کند.

How to record iPhone 4K 1movies 1 - چگونه با آیفون ویدیوهایی با کیفیت ۴K ضبط کنیم؟

عجله نکنید! قبل از گرفتن فیلم نیاز به اعمال کمی تنظیمات دارد.

برای انجام این تنظیمات به بخش  Settings > Camera بروید و از آن جا روی گزینه Record Video یا Record Slow-mo ضربه بزنید تا روزلوشن مورد نظر خود را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.

در بخش تنظیمات می توانید تو حالت معمولی و استاندارد و حالت اسلوموشن که حرکت آهسته است را به تناسب انتخاب کنید. تنظیمات و زیر آپشن های هر کدام به صورت زیر است:

حالت استاندارد

۷۲۰p HD at 30fps: 40MB per minute

۱۰۸۰p HD at 30fps (default resolution): 60MB per minute

۱۰۸۰p HD at 60fps (smoother video): 90MB per minute

۴K at 24fps: 135MB per minute

۴K at 30fps: 170MB per minute

۴K at 60fps: 400MB per minute

 

حالت Slo-mo

۱۰۸۰p HD at 120fps: 170MB per minute

۱۰۸۰p HD at 240fps (most frames, default): 480MB per minute

در حالت استاندارد در کم ترین کیفیت که ضبط ویدیو ۷۲۰ P می باشد، اگر میزان فریم را ۳۰ فریم در ثانیه در نظر بگیرید، یک فیلم در یک دقیقه ۴۰ مگابایت از فضای شما را اشغال می کند.

دقت کنید که هر چه میزان فریم ها در ثانیه بیشتر باشد، فیلم کیفیت بالاتری خواهد داشت و رزولوشن بیشتری نیز خواهد داشت. در این باره می توانید به کمترین حالت اکتفا کنید تا گوشی تان سریع پر نشود.

بدین صورت می توانید کیفیت مورد علاقه تان را انتخاب کنید و شروع به گرفتن فیلم کنید. دقت داشته باشید به محض اینکه دوربین گوشی را بستید تنظمیات به حالت پیش فرض خواهد رفت و برای گرفتن مجدد فیلم باید تنظیمات را از سر گیرید.

اگر کیفیت فیلم ها به قدری است که برای دیوایس های مختلف مشکل ساز است، می توانید با استفاده از برنامه های ویرایش فیلم آن ها را به مدل دلخواه خود ویرایش کنید و حتی بخش هایی از آن را ادیت کنید.

 

منبع:newskala

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن