آموزشترفند هاسامسونگسیستم عامل

نحوه اضافه کردن گزینه OEM Unlock در گلکسی S8، گلکسی S9 و گلکسی نوت 8

آیا یکی از گوشی های گلکسی S8 یا گلکسی S9 یا گلکسی نوت 8 را دارید ولی گزینه OEM Unlock برای شما فعال نیست؟ در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا به نحوه اضافه کردن این گزینه در گوشی ما بپردازیم.

در هر گوشی اندرویدی که با اندروید 5.0 به بالا کارمی کند، می توان گزینه‌ای به نام OEM Unlock را در تنظیمات توسعه‌دهندگان (Developer Options) یافت.

گزینه OEM Unlock به چه دردی می خورد؟ 

با انتخاب این گزینه می توان بوت لودر گوشی خود را آنلاک (باز) کنید. با آنلاک کردن بوت لودر گوشی، اجازه نصب کاستوم ریکاوری‌ مثل TWRP، دسترسی به فایل‌های سیستمی (روت)، فلش کردن انواع کاستوم رام، شخصی‌سازی کرنل (هسته) سیستم عامل و … به شما داده می شود. چنانچه نسخه بین‌المللی (نسخه دارای پردازنده Exynos) گوشی‌های سامسونگ گلکسی S8، گلکسی نوت 8 و یا گلکسی S9 را در دست دارید ولی گزینه OEM Unlock برای شما فعال نیست، پس به ادامه مطلب توجه کنید.

سامسونگ اجازه می‌دهد بوت لودر نسخه‌های بین‌المللی گوشی‌های این شرکت را آنلاک کنید اما در گوشی‌های گلکسی S8، گلکسی نوت 8 و یا گلکسی S9 گزینه OEM Unlock هفت روز بعد از فعال سازی دستگاه و وارد کردن یک حساب کاربری سامسونگ یا حساب کاربری گوگل قابل دسترس خواهد بود.

اگر هفت روز صبر کردن برای شما سخت است، باید از دستورالعمل های زیر برای حل مشکلتان استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این دستورالعمل ها توسط یکی از کاربران انجمن XDA-Developers به نام altai1963 بر روی گوشی‌های گلکسی S8/S8 پلاس ، گلکسی S9/S9 پلاس تست شده است و به احتمال زیاد در گلکسی نوت 8 نیز جواب می‌دهد.

چگونه گزینه OEM Unlock را به گلکسی S8 ، گلکسی S9 و گلکسی نوت 8 اضافه کنیم؟

1- قبل از هر کاری به تنظیمات (Settings) گوشی خود سری بزنید.

2- حال مسیر General management > Date and time یا «مدیریت عمومی > تاریخ و زمان» را طی کنید.

3- تیک گزینه Automatic date and time یا «تاریخ و زمان خودکار» را بردارید.

4- اینک گزینه های جدیدی پدیدار می شوند. بر روی Set date یا «تنظیم تاریخ» ضربه بزنید و یک تاریخ گذشته (حداقل 8 روز پیش) را انتخاب کنید. با این ترفند به گوشی میفهمانیم که عزیزدل من تو را بیش از 7 رو پیش خریداری کرده ام. در اینجا ما تاریخ دهم مِی (May 10th) را انتخاب می‌کنیم.

fix missing oem unlock samsung galaxy s9 samsung galaxy s8 samsung galaxy note 8 02 - نحوه اضافه کردن گزینه OEM Unlock در گلکسی S8، گلکسی S9 و گلکسی نوت 8

5- حال به عقب برمی گردیم و مسیر About phone > Software information یا «درباره گوشی > اطلاعات نرم‌افزار» را طی می کنیم.

6- باید 7 بار روی Build Number (شماره ساخت) ضربه بزنید تا Developer options (گزینه‌های توسعه‌دهندگان) فعال شود.

7- حال در تنظیمات گوشی به گزینه‌های توسعه‌دهندگان (Developer options) که به تازگی اضافه شده است بروید.

8- باید تیک Auto update system یا «بروز رسانی خودکار سیستم» را بردارید.

9- دوباره به عقب برگردید و به Software update یا «بروزرسانی نرم‌افزار» بروید.

10- تیک Download updates automatically یا «دانلود خودکار بروزرسانی‌ها» را بردارید.

11- بر روی Download updates manually یا «دانلود دستی بروزرسانی‌ها» ضربه بزنید. اینجا احتمال دارد با پیغام خطایی مواجه شوید که اصلن جای نگرانی نیست. زیرا کار درستی انجام داده اید و مرتکب هیچ اشتباهی نشده اید.

12- گوشی خود را ریبوت نمایید.

13- تبریک! گزینه OEM Unlock در قسمت Developer options قابل دسترسی است.

گزینه OEM Unlock را به گلکسی S8 ، گلکسی S9 و گلکسی نوت 8 اضافه کنیم؟ - نحوه اضافه کردن گزینه OEM Unlock در گلکسی S8، گلکسی S9 و گلکسی نوت 8

به همین راحتی و خوشمزگی گزینه OEM Unlock برای گوشی شما فعال شد. حال شما قادر به آنلاک کردن بوت لودر گوشی خود خواهید بود. مجددا خاطر نشان می کنیم که این روش روی گوشی‌های گلکسی S8/S8 پلاس ، گلکسی S9/S9 پلاس تست شده و به احتمال زیاد روی گوشی گلکسی نوت 8 نیز جواب دهد. از تجریبات خود بگویید.
حتما بخوانید:
قیمت گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس در ایران اعلام شد

منبع
xda-developers
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن