آموزشاپلیکیشنترفند ها

چگونه از تصویر پروفایل فیس بوک خود محافظت کنیم؟

How To Enable Profile Picture Guard On Facebook

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

آیا تصویر پروفایل فیس بوک شما امنیت ندارد؟ به دنبال راهی هستید تا از تصاویر پروفایل اکانت فیس بوک خود محافظت کنید تا به دست افراد خاطی و سو استفاده گر نیفتد؟

فیس بوک با 2 میلیارد اکانت، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است. یعنی با یک حساب سرانگشتی، به ازای هر 4 نفر یک نفر دارای حساب کاربری فیس بوک است. هر چند تمام این افراد هویت واقعی ندارد و برخی حساب ها فیک و جعلی اند.

معمولا شایع ترین موردی که مورد سواستفاده این اکانت های جعلی قرار می گیرد، تصاویر پروفایل کاربران است. فیس برای این مورد، تدبیری اندیشیده است و آن امکان شطرنجی کردن عکس پروفایل است که به Profile Guard مشهور شده است.

Profile Picture Guard چیست؟

Profile Picture Guard به امنیت بیشتر کاربران کمک می کند، بدین صورت که اجازه اشتراک گذاری و یا حتی ذخیره تصاویر پروفایل را به دیگران نمی دهد. از طرفی با کمک این قابلیت، دیگران نمی توانند پروفایل شما را تگ کنند. ما این مطلب را مورد آزمایش قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که، عکس پروفایل فیس بوک زمانی به کمک قابلیت Profile Picture Guard شطرنجی و از دسترس دیگران خارج می شود که یک عکس واقعی از خودتان باشد. مثلا عکس پروفایل شما، گل و بلبل و حیات وحش و… نباشد، چون در این حالت Profile Picture Guard تغییری لحاظ نمی کند و همچنان نمایش داده می شود.

حتما بخوانید:  انتشار تصادفی پست خصوصی ۱۴ میلیون کاربر فیس بوک

نحوه فعالسازی Profile Picture Guard چگونه است؟

جهت فعال کردن Profile Picture Guard ابتدا از طریق مرورگر دسکتاپ وارد اکانت فیس بوک خود شوید.

حال روی عکس پروفایل خویش کلیک کنید تا عکس تان کاملا باز شود. (مطابق تصویر زیر):

نحوه فعالسازی Profile Picture Guard چگونه است؟

گوشه سمت راست عبارت option را مشاهده کنید و روی آن کلیک کنید تا آپشن ها باز شوند، و به دنبال عبارت Turn On Profile Picture Guard بگردید و روی آن کلیک کنید.

سپس فیس بوک از شما می خواهد که یک تصویر جدید را بارگزاری کنید. (اصن نیازی نیست دوباره عکس بگیری و آپلود کنی، بلکه فیس بوک میخاد دوباره عملیات بارگزاری را انجام بدین).

فعالسازی Profile Picture Guard

هنگامی ک فیس بوک جان، تصویر شما را دریافت کرد، تغییرات را لحاظ می کند و در نهایت باید آن را تایید نمایبد.

امنیت تضویر پروفایل فیس بوک
پس از انجام این کار دیگر کسی قادر نیست ، عکس پروفایل فیس بوک شما را ذخیره کند و یا به اشتراک بگذارد. البته این قابلیت برای کاربران امریکایی فعال نشده (البته براشونم مهم نیست) اما کاربران آسیای جنوبی و کشورهایی که در این حاشیه قرار دارند به راحتی می توانند از این فرصت استفاده کنند. پس جزو اولین کسانی باشید که از این ویژگی امنیتی فیس بوک بهره مند می شوید، و حتما این مطلب آموزشی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز بهره مند شوند.

چگونه از تصویر پروفایل فیس بوک خود محافظت کنیم؟
3.2 (64%) 5 رای

برچسب ها

مهسا رضایی

دانشجوی پزشکی دانشگاه شیراز هستم. از قدیم الایام یکی از عاشقان دنیای فناوری بوده ام و خوشحالم که فرصتی دست داد تا در نیوز کالا به فعالیت بپردازم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید