آموزشسیستم عامل

نحوه پاک کردن RAM آیفون ایکس؛ حل مشکلات برنامه و افزایش عملکرد آیفون 10

هنگامی که آیفون کند می شود، بهترین راه حل پاک کردن حافظه رم است. و اما در آیفون 10 با توجه به این مطلب که با کمی محدودیت در دکمه ها و بخش های مختلف گوشی وجود دارد، پاک کردن RAM کمی متفاوت و پیچیده تر از مدل های دیگر آیفون است. در ادامه قصد داریم به نحوه پاک کردن حافظه رم گوشی آیفون ایکس بپردازیم.

پاک کردن حافظه RAM آیفون ایکس

گام اول: فعال سازی AssistiveTouch در گوشی آیفون 10

باید بگوییم که دکمه کناری آیفون ایکس جادوگری می کند، اما همچون دکمه هوم در سایر مدل های آیفون، نمب توان جهت پاکسازی رم استفاده کرد. برای این منظور باید دکمه هوم مجازی آیفون ایکس را پیدا کنیم و بدین منظور باید قابلیت AssistiveTouch را فعال کنیم.

خب! ابتدا به بخش Settings تشریف بروید و سپس به General رفته و در آن جا Accessibility را پیدا کرده و آن را لمس نمایید تا گزینه های آن باز شود.

حال در قسمت Interaction  عبارت AssistiveTouch را پیدا کنید. این بخش دستورالعمل هایی با قابلیت شخصی سازی دارد و با فعال کردن آن دکمه ای شبیه دکمه هوم روی نمایشگر پاپ آپ می شود. آن را لمس کنید تا به گزینه های بعدی دسترسی پیدا کنید.

گام دوم: یک میانبر به منوی AssistiveTouch ایجاد کنید (اختیاری)

اگر به ندرت پیش می آید که رم آیفون خود را پاک کنید، از این مرحله بگذرید و به سراغ مرحله سوم بروید در غیر این صورت اگر یک میانبر ایجاد کنید کارتان بسیار آسان تر می شود. در موقعیت کنونی که قرار دارید به عقب بازگشته و به Accessibility بروید، کمی اسکرول کنید تا به Accessibility Shortcuts برسید و اطمینان کسب کنید که AssistiveTouch تیک خورده است. حال دکمه ساید را سه بار فشار داده تا AssistiveTouch فعال شود.

حتما بخوانید:
آموزش باز کردن قفل آیفون در صورت فراموشی

گام سوم: از قسمت تنظیمات، گوشی را Shut Down کنید

این گام بسیار حیاتی است، پس دقت کنید. در دیگر مدل های آیفون می توان از هر جایی گوشی را شات داون کرد اما در آیفون ایکس پرچالش، این کار از طریق تنظیمات میسر می شود. برای این منظور به تنظیمات و بخش General بروید، کمی به پایین اسکرول کنید تا به Shut Down برسید و ان را لمس کنید. در این وضعیت ممکن است عبارت Emergency SOS را با Slide to Power Off مشاهده کنید که در چنین موقعیتی باید گزینه دوم را بزنید.

گام چهارم: حالا حافظه رم را پاک کنید

اگر بیخیال گام دوم شدید و یک راست از گام اول به گام سوم آمدید، باید AssistiveTouch  را فعال کنید تا دکمه مجازی هوم را مشاهده کرده و نسبت به پاک کردن رم آیفون خود اقدام کنید.

در این حالت که منو های  AssistiveTouch را مشاهده می کنید، دو بار روی آن ضربه بزنید و یا این که یک فشار طولانی روی آن بزنید تا زمانی که صفحه سیاه و سفید شود و بعد صفحه دوباره سفید شده و به حالت اولیه بازگردد.

clear ram your iphone x fix problem apps boost performance 9 - نحوه پاک کردن RAM  آیفون ایکس؛ حل مشکلات برنامه و افزایش عملکرد آیفون 10

این عمل اطلاعات اصلی برنامه های شما را پاک نمی کند بلکه اطلاعات موقت گوشی را پاک می کند و باعث می شود اپلیکیشن ها یک نفس تازه ای بکشند و عملکرد بهتری در پیش گیرند.

اگر گوشی شما آیفون ایکس نیست اما از آی او اس 11 بهره می برید، مراحل بالا جوابگوی نیاز شما می باشد. اما دارندگان گوشی های آیفون با آی او اس 10.3.3 و پایین تر قادرند از دکمه هوم معمولی استفاده کنند و حافظه رم آیفون خود را پاک سازی کنند تا علمکرد و سرعت آن بهبود یابد.

منبع
gadgethacks
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن