دانستنی ها

چگونگی انتخاب بهترین آرایش پاک کن برای پوست شما

کدام آرایش پاک کن مناسب پوست شماست؟

چگونگی انتخاب بهترین آرایش پاک کن برای پوست شما
4.5 (90.53%) 19 رای

در بین محصولات آرایشی مختلف هر محصولی برای پوستی خاص با کاربردی خاص طراحی و تولید می شود، برای دستیابی به بهترین نتیجه باید بدانیم کدام محصول مناسب پوست ماست. یکی از محصولات آرایشی که کاربرد زیادی دارد، آرایش پاک کن است.

آرایش پاک کن نیاز روزمره خانم ها است و هر شب باید پیش از خواب صورت را با آرایش پاک کن تمیز کرد تا آلودگی ها از بین رفته و پوست بتواند تنفس کرده و ترمیم شود. اما به واقع در بین تمامی پاک کننده های آرایش که در بازار به چشم می خورد، کدام محصول مناسب پوست شماست؟ در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا به معرفی انواع آرایش پاک کن ها بپردازیم تا در انتخاب نتیجه بهتری به دست آورید.

۱ ) آرایش پاک کن فومی

آرایش پاک کن فومی - مد وزیبایی

همانطور که از نام این آرایش پاک کن مشخص است، حالت کفی دارد و بیشتر برای پاک کردن چربی، لایه های آرایش و همچنین کرم های ضد آفتاب که پاک کردن آن کمی سخت تر است کاربرد دارد. این مدل ممکن است کمی پوست را خشک کند، هر چند در برخی موارد روغن ها و نرم کننده هایی دارد که پوست را مطوب نگه دارد. افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از این نوع پاک کننده آرایش استفاده کنند.

آرایش پاک کن فومی همچنین برای پوست هایی که منافذ باز و آکنه دارند و پوست های نوجوان مناسب است. افرادی با پوست خشک و حساس بهتر است از این نوع آرایش پاک کن استفاده نکنند.

برای استفاده از پاک کننده آرایش فومی بهتر است که در ابتدا کمی پوست را خیس کنید، سپس یک یا دو پمپ از فوم در کف دست بریزید و به آرامی روی پوست ماساژ دهید و سپس با آب بشویید. پس از پاک کردن آرایش با پاک کن فومی از کرم مرطوب کننده شب و کرم دور چشم استفاده نمایید.

۲ ) کرم آرایش پاک کن

کرم آرایش پاک کن - مد و زیبایی

آرایش پاک کن کرمی، که به آن شیرپاک کن نیز می گویند. بسیار نرم، مرطوب و چرب است، در ترکیبات این پاک کننده آرایش، آب و مواد چرب کننده نظیر وازلین، موم یا روغن معدنی وجود دارد. از آرایش پاک کن کرمی می توان برای پاک کردن آرایش و آلودگی های روی پوست استفاده کرد. در این نوع پاک کردن آرایش نیازی به آب ندارید و فقط کافیست روی پوست بمالید و با یک دستمال تمیز پاک کنید. پس از این که کارتان با شیرپاک کن تمام شد با یک دستمال مرطوب مخصوص صورت آن را پاک کنید.

آرایش پاک کن های کرمی برای پوست های خشک و حساس پیشنهاد می شود و به خاطر این که چربی زیادی دارد برای پوست های چرب و نوجوان مناسب نیست.

۳ ) مایع آرایش پاک کن

مایع آرایش پاک کن - مد و زیبایی

آرایش پاک کن های مایع معمولا با نام Micellar water خوانده می شوند. در این نوع پاک کننده های آرایش از میسل ها (مولکول های ریز پاک کننده چربی) که در آب معلق هستند تشکیل شده اند. این میسل ها به آلودگی ها و چربی ها جذب می شوند و بدون اینکه پوست را خشک کنند، این ناخالصی ها را از پوست بیرون می کشند.

آرایش پاک کن های مایع در نگاه اول آب به نظر می رسند اما هنگامی که مقداری از آن را روی دست خویش بریزید متوجه بافت متفاوت با آب خواهید شد. این نوع پاک کننده ها در سفر بسیار مناسب هستند به خصوص زمانی که به آب دسترسی تدارید و قرار است آلودگی های ناشی از آرایش را از روی پوست خود پاک کنید.

برای استفاده از آرایش پاک کن مایع تنها کافیست مقداری از آن را روی یک پنبه یا دستمال کاغذی بریزید و با آن صورت را پاک کنید.

آرایش پاک کن مایع یا شوینده صورت برای پوست های حساس یا خشک، پوست هایی که منافذ باز و آکنه دارند بسیار مناسب است. اما اگر پوست خیلی چرب دارید، این نوع آرایش پاک کن گزینه مناسبی نیست. لازم به ذکر است که چنانچه از محصولات آرایشی طولانی مدت نظیر ریمل های ضد آب یا رژ لب های ۲۴ ساعته استفاده می کنید آرایش پاک کن مایع این مواد را به خوبی پاک نمی کند.

۴ ) روغن پاک کننده

روغن پاک کننده - مد و زیبایی

روغن پاک کننده یک ماده چرب است که چربی را به خود جذب می کند و آلودگی های پوست را از بین می برد. پاک کننده چربی را می توان بعنوان قسمتی از پاک کردن آرایش چند مرحله ای استفاده کرد.

روغن پاک کننده آرایش برای مواقعی که آرایش زیاد دارید، به بهترین شکل ممکن به کمک شما می آید. در واقع افرادی که به طور معمول آرایش زیاد دارند به این روش عمل کنند : در گام اول از پاک کننده چربی جهت پاکسازی آلودگی ها و مواد آرایشی از روی پوست استفاده کنند سپس برای پاک کردن این چربی ا از روی پوست از پاک کننده فومی استفاده نمایند.

برای استفاده از روغن پاک کننده آرایش ابتدا 5 الی 6 قطره از این نوع ماده را روی پوست بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا جذب پوست شود سپس با یک دستمال آن را از روی پوست پاک کنید.

روغن پاک کننده برای بانوانی که هر روز آرایش می کنند و از پرایمر و کرم پودر به طور مکرر استفاده می کنند و افرادی با پوست خیلی خشک و حساس، پیشنهاد می شود. و بهتر است که افراد با پوست خیلی چرب از این نوع آرایش پاک کن استفاده نکنند.

 

حتما بخوانید:
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب؛ نحوه صحیح استفاده از کرم ضدآفتاب
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن