آموزشکسب و کار

آکادمی فروش: چگونه با اعتماد به نفس به فروش بالا دست پیدا کنم؟

معمولا فروشندگان گمان می کنند زمانی که با مسائل فنی و نکات فروش آشنایی پیدا کرده اند کار تمام است و دیگر در مسیر سبز فروش قرار گرفته اند. اما این همه ماجرا نیست و به چیزی فراتر از نکات و مسائل فنی هم نیاز دارند. به زبان ساده باید گفت، همه چیز درست پیش رفته اما زمانی که قرار است فروش نهایی سازی شود، همه چیز خراب می شود!

در بیشتر مواقع حلقه ی مفقوده  زنجیره فروش « اعتماد به نفس » است. مثلا با زبان بگویید” کالای ارزشمند من را خریداری کنید” اما مغز و قلب شما در وحشت و هراس به سر می برد، مطمئن باشید که مشتری حس می کند و نتیجه خوبی را به همراه نخواهد داشت.  

حال می پرسید که چگونه می توان اعتماد به نفس را در خود تقویت کرد تا به فروش خوبی دست پیدا کرد؟ در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا به یکی دیگر از موضوعات آموزش فروش بپردازیم و از روش های زیر در کار و حرفه خود استفاده کنید.

رها کردن خود در موقعیت های ناخوشیند!

اعتماد به نفس در فروش 1 - آکادمی فروش: چگونه با اعتماد به نفس به فروش بالا دست پیدا کنم؟

فروشندگان بزرگ به این روش ایمان دارند که سپردن خود در یک موقعیت واقعی برای فروش که اتفاقا راحت هم نیست و احساس ناخوشایندی دارید به شما کمک فراوانی می کند. این به منزله یک تمرین بزرگ برای پرورش دادن اعتماد به نفس در خود است.

سوالی ذهن شما را درگیر کرده است که این روش چه کمکی به من می کند؟ در جواب باید بگوییم؛ واقعیت امر با تمرین و تکرا بر حس ترس و نگرانی مغلوب خواهید شد و با موقعیت های طاقت فراسا و ناراحت کننده بهتر کنار می آیید. در لایه های این تکرار ها یاد می گیرید که چگونه در برابر خواسته های مشتری که از قبل پیش بینی نکرده بودید واکنش صحیح نشان دهید، و با بالا رفتن آمار فروش، می توانید مدارک و شواهد توانمندی روز افزون خود را با چشم ببینید.

اما این مطلب را فراموش نکنیم که مراقبت هم لازم است! مثلا: ممکن است یک مشتری به شما بگوید که نمی تواند از پس قیمت کالا یا محصول شما برآید، ان گاه در خود احساس کنید که خب دیگر راحت شدم و نیاز به تلاش نیست، زیرا او یک جرگه ی مشتریان شما جای ندارد. اما این چاله ای است به نام غرور که شما در آن افتاده اید. به مواقع اکثر مردم به دلایل گوناگونی که دارند فورا پاسخ مثبت به شما نخواهد داد و شما باید با اعتماد به نفس بیشتری به روش های دیگر متوسل شوید.  

افکار و احساسات منفی را کنار بگذارید!

اعتماد به نفس در فروش 2 - آکادمی فروش: چگونه با اعتماد به نفس به فروش بالا دست پیدا کنم؟

در این مرحله از تقویت اعتماد به نفس، یادگیری کنار گذاشتن عواطف و احساسات منفی در حین فروش است. ممکن است کمی اضطراب داشته باشید، که البته تا حدودی طبیعی است اما اگر با خود بگویید « اگه نتونم بفروشم، چی میشه؟، بقیه میگن تو فروش ضعیفه و…» دیگر از حد خارج شده اید و دارید زیاده روی می کنید. بهتر است که خود را قضاوت نکنید. ققط با این تفکر که مشتری اعتراض می کند معنایش این نیست که شما نمی توانید پول بیشتری دراورید و فروش بالایی داشته باشید.  

به این جمله فکر کنید: ” فروش، تبادل منصفانه ارزش است” . مشتری نیازی دارد و شما آن نیاز را در قالب یک راهکار (محصول – خدمت ویا…) به وی ارائه می دهید و مشتری در ازای این ارزش، مبلغی را که برای شما ارزش دارد را پرداخت می کند. زاویه نگاه خود به فروش را به این سمت متمایل کنید، متوجه خواهید شد که این احساسات جنون آمیز از شما دور می شوند و جای خود را به اعتماد به نفس فزاینده می دهند.

به دنبال یک پشتوانه واقعی بگردید

اعتماد به نفس در فروش 3 - آکادمی فروش: چگونه با اعتماد به نفس به فروش بالا دست پیدا کنم؟

و اما آخرین مرحله برای تقویت اعتماد به نفس و افزایش روزافزون فروش، این است که به دنبال پشتوانه و مدرکی باشید که نشان دهد چیزی که ارائه می کنید واقعاً ارزشمند است.

مثلا: می توانید به شهادت مشتریان قدیمی در ابراز رضایتی که داشته اند و یا بررسی های مثبتی که در اینترنت ثبت شده است بهره بگیرید. اگر هیچ یک این دو مورد را ندارید، با اعضای تیم خود صحبت کنید و ببینید این محصول یا خدمت شما چه مزایا و محاسنی را برای مصرف کننده در برگرفته است. سپس این بازخورد ها را درونی کنید و از انرژی ایجاد شده توسط آن در تماس های تلفنی، ملاقات ها و مکالمات فروش خود نهایت استفاده را ببرید.

به واقع در بیشتر مواقع، صاحبان کسب وکار و فروشندگان انقدر درگیر مسائل تکنیکی و برنامه ریزی های پیچیده می شوند که این نکته مهم را فراموش می کنند، چیزی که ارائه می دهند ارزش آفرین است. به همین دلیل باید به طور مستمر به دنبال عوامل تقویتی مثبتی باشید که اهمیت کارتان را به شما یادآوری می کنند.

و اما کلام آخر…

تمرین و تمرین! به این اصل برسید که کار نیکو کردن از پر کردن است. برای افزایش اعتماد به نفس، علاوه بر تغییر نگرش، باید عملا دست به کار شوید و مواردی که در بالا بدان اشاره شد را انجام دهید. هر چه بیشتر به عمق آن پی ببرید، مسلما اعتماد به نفش شما بیشتر می شود و در نهایت فروش بالایی خواهید داشت

اگر نظر در رابطه با این مطالب نظری دارید با ما در میان بگذارید. به راستی روش شما برای افزایش اعتماد به نفس در فروش چیست؟

تهیه شده توسط تیم نیوز کالا

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن