آموزشسیستم عامل

چگونگی اضافه کردن Hibernate به منوی پاور در ویندوز 10

قابلیت Hibernate از ویندوز ۷ تا به الان در کنار دیگر قابلیت ها و امکانات ویندوز، کاربران را همراهی کرده است. اگر بخواهید برای مدتی سیستم خود را رها کنید و پس از چند ساعت دوباره وارد سیستم شوید و روی فولدرها و پروژه هایی که پیش از این باز بود، کار کنید، هایبرنیت یا هایبرنت به کار شما می آید.

اگر برای مدتی سیستم را رها کنید و به سراغش نروید، سیستم به حالت خاموش می رود. اما اگر بخواهید پیش از رفتن به حالت خواب، سیستم را به وضعیتی در بیاورید که برق مصرف اما بعد از روشن کردن سیستم، دوباره روی پرونده ها کار کنید، باید از Hibernate  استفاده کنید.

hibernate power settings 1 - چگونگی اضافه کردن Hibernate به منوی پاور در ویندوز 10

زمانی که قصد داشتید برای چند ساعت سیستم را ترک کنید، دیگر وقت آن شده تا از حالت Hibernate  استفاده کنید و بعد از روشن شدن سیستم دوباره کارها و پرونده های باز را مشاهده کنید.

در حالت Hibernate، سیستم را خاموش می کنید اما بعد از روشن کردن، پروژه ها، فایل ها و فولدرهایی که قبلا باز بوده اند در اختیارتان قرار می گیرد و بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که اوقات زیادی پشت سیستم هستند.

توجه: ویژگی Hibernate  در لیست آپشن های ویندوز ۱۰ قرار ندارد و این گزینه را در کنار Sleep, Restart و Shut Down می توان یافت.

برای فعالسازی Hibernate در ویندوز 10 از این روش استفاده کنید:

حتما نیازی نیست از نسخه ادمینیستراتور وارد شوید زیرا هر کاربری که از ویندوز استفاده می کند ادر به استفاده از این قابلیت می باشد.

ابتدا بر روی آیکون باتری راست کلیک کنید و گزینه Power Options را فشار دهید. این قابلیت در بخش  system tray قرار دارد. نا گفته نماند که به جای این کار می توانید از اکسپلورر ویندوز مسیر زیر را دنبال کنید:

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options

پس از طی مسیر بالا، با صفحه ای شبیه تصویر زیر روبرو می شوید. به سمت چپ عکس نگاه کنید:

win 10 power buttons newskala - چگونگی اضافه کردن Hibernate به منوی پاور در ویندوز 10

گزینه Choose what the power buttons do را که دور آن کادر قرمز رنگ کشیده ام را مشاهید کنید، روی آن کلیک کنید.

در صفحه بعد روی ‘Change settings that are currently unavailable کلیک کنید.

hibernate power settings newskala - چگونگی اضافه کردن Hibernate به منوی پاور در ویندوز 10

کمی به پایین اسکرول کنید و گزینه Hibernate را مشاهده کنید:

hibernate in power menu option newskala - چگونگی اضافه کردن Hibernate به منوی پاور در ویندوز 10

 

اگر تیک Hibernate را بزنید درو واقع این قابلیت را در استارت منو و بخش پاور اضافه کرده اید. (قبل از بستن این پنجره روی عبارت Save Changes کلیک کنید)

حال با وارد شدن به بخش پاور در منوی استارت ویندوز 10، گزینه Hibernate را در کنار سه آیکون شات داون، ریستارت و اسلیپ مشاهده می کنید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

بستن
بستن