آموزشترفند ها

نحوه اضافه کردن تکست باکس سفارشی در اسناد مایکروسافت ورد

How to Add Custom Design Text Boxes in Microsoft Word Documents

آیا قصد دارید در یک سند مایکروسافت ورد، یک تکست باکس ایجاد کنید؟ در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید تا به آموزش این مورد بپردازیم.

نوشتن در محیط word کار آسانی است، فقط کافیست محیط ورد را باز کنید و با یک کلیک د صفحه خالی شروع به نوشتن کنید. خوب است بدانید که، Word برای ایجاد اسناد زیبا و کارآمد، قالب‌ها، فونت‌ها و اشکال مختلفی را در اختیار کاربر قرار می دهد. 

یکی از این ویژگی ها، text box است. حتما با خود می گویید: خب چه کار بیخودی، وقتی می توانیم در قسمت از ورد، بنویسیم و دیگر نیازی به این گونه ابزارها نیست!  لطفا تا انتهای این مطلب آموزشی با ما باشید تا چگونگی ساخت یک تکست‌باکس سفارشی در ورد و دلیل ساخت تکست باکس را با یکدیگر مرور کنیم.

چگونه در ورد تکست‌باکس اضافه کنیم؟

Word Text Box Insert - نحوه اضافه کردن تکست باکس سفارشی در اسناد مایکروسافت ورد

هنگای که سند موردنظر خویش را در محیط Word باز کردید بر روی تب Insert کلیکی وارد نمایید. در قسمت Text، گزینه Text Box را خواهید دید. با یک بار کلیک بر روی Text Box، مجموعه ای متنوع از تکست باکس های پیش ساخته پیش روی شما قرار می گیرد. این مجموعه شامل تکست‌باکس پایه Simple Text Box و نمونه‌های حرفه‌ای‌تر نظیر Banded Sidebar خواهد بود. روی هر کدام که صلاح می دانید کلیک کنید تا به سند Word شما اضافه شود.

Word عزیز، این تکست‌باکس را به صورت پیش فرض در یک نقطه از متن قرار می دهد، که به‌راحتی می‌توانید با کلیک و درگ کردن کادر بیرونی آن، این تکست‌باکس را به هر جایی از صفحه که مدنظرتان است انتقال دهید. همچنین می‌توان از طریق گوشه‌های آن، سایز تکست‌باکس را تغییر داد.

درون کادر باکس موردنظر دابل‌کلیک کنید و متن داخلی را انتخاب کنید؛ اینک متن خود را جایگزین متن پیش فرض کنید. دیگر نگوییم که همچون یک متن معمولی می توانید از طریق نوار Format، تغییر رنگ، استایل، تراز کردن جملات (Alignment) و … را برای متن تان لحاظ کنید.

Word Text Box Options - نحوه اضافه کردن تکست باکس سفارشی در اسناد مایکروسافت ورد
نحوه اضافه کردن تکست باکس سفارشی در اسناد مایکروسافت ورد

به احتمال زیاد برای یک سند ساده و استاندارد به تکست باکس نیازی نداشته باشید. اما گنجاندن تکست باکس در متن، شکل و ظاهر زیبایی به آن می‌بخشد. اینگونه text box ها در ورد توجه مخاطب را به خود جلب می کند. مثلا یک داده آماری و یا یک متن متفاوت گرافیکی.

به شما کاربر عزیز توصیه می کنیم از این پس در اسناد ورد خود از تکست های متنوع استفاده کنید و جلوه ای بصری به متن خود ببخشید.

 

0/5 ( 0 نظر )
منبع
makeuseof

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن