اخبارسیستم عامل

گوگل اندروید اوریو را رسما معرفی کرد؛ تایید نام و برنامه ریزی انتشار

شب گذشته کمپانی گوگل اندروید 8.0 با نام اوریو را تایید کرد و مشخص کرد در چه تاریخی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این کمپانی در دادمه خورشید گرفتگی که که بعد از ظهر روز گذشته رخ داد، از جدید ترین نسخه سیستم عامل اندروید با نام اوریو رونمایی کرد و خوب است که بدانید، مجسمه جدید اندروید بی شباهت به خورشید گرفتگی نبود، در این رویداد رسما اعلام شد، نام اندروید 8.0، اوریو خواهد بود وبه سطح وسیعی از گمانه زنی ها و شایعات که برخی آن را هشتپا نامیده بودند، پایان داد.

در ادامه اعلام رسمی نام اندروید 8.0 (اوریو)، کمپانی گوگل از جوانب مرتبطی خبر داد که از امروز در پروژه منبع باز اندروید (AOSP) در دسترس قرار می گیرد؛ این امکان برای کسانی در دسترس قرار می گیرد که قصد دارند نگاه دقیق تری به جوانب این سیستم عامل بیاندازند و هر چه زودتر به ان پی ببرند.  

Android Oreo newskala 1024x693 - گوگل اندروید اوریو را رسما معرفی کرد؛ تایید نام و برنامه ریزی انتشار

 

گوگل همچنین از انتشار اندروید اوریو برای کاربران گوشی ها ی اندرویدی خبر داد. و اعلام داشت که، کاربران گوشی های پیکسل و نکسوس به زودی این سیستم عامل را دریافت می کنند، ولی تاریخ دقیق آن مشخص نشده است. گوشی های پیکسل، پیکسل ایکس ال، نکسوس ۶ پی و نکسوس ۵ ایکس در مرحله تست های حامل قرار دارند و زودتر از سایر موبایل های اندرویدی از جدیدترین نسخه این پلتفرم بهره مند می شوند. و در ادادمه مشخص شد که دستگاه هایی که در برنامه پیش نمایش توسه دهندگان قرار دارند، به زودی نسخه جدید را دریافت می کنند.

تا حدودی بسیاری قابلیت های اندروید 8.0 در آخرین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان لو رفت.  شایان ذکر است که یکی از ویژگی های جدید و البته جالب نسخه جدید، امکان تصویر در تصویر می باشد. از دیگر ویژگی های جدید باید به Notification dots اشاره داشت که دسترسی ساده تری را به نوتیفیکشن ها و پاسخ دادن به آنها فراهم کرده است. امنیت بیشتر از طریق Googe Play Protect والبته یک سری بهینه سازی های ظریف که به  افزایش عمر باتی منجر می شود، از دیگر ویژگی های اندروید ۸.۰ به شمار می رود.

و اما یکی از قابلیت هایی که کمپانی گوگل با تمرکز بالایی به معرفی آن پرداخت، سرعت فوق العاده بالای اندروید اوریو است. بنابراین انتظار می رود همه چیز با این آخرین نسخه آندروید بسیار سریع تر باشد.

منبع: androidheadlines

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

بستن
بستن