آموزشاپلیکیشن

13 زبان جدید به ترجمه بصری گوگل ترنسلیت اضافه شد

13 زبان جدید به ترجمه بصری گوگل ترنسلیت اضافه شد
5 (100%) 1 رای

اپلیکیشن گوگل ترانسلیت از ابتدای این هفته قادر است تا 13 زبان جدید دیگر را به‌صورت بصری ترجمه کند.

گوگل در سال 2015 امکان ترجمه بصری را به اپلیکیشن  Translate خود با 27 زبان مختلف، اضافه کرد. به لطف این قابلیت می توان، منوی غذاها و  تابلوها را به‌صورت آنی ترجمه کرد، که به برقراری ارتباط هر چه آسان‎تر کاربر با محیط اطراف خود کمک شایانی می‎کند.  

و اما این هفته گوگل از اضافه شدن پشتیبانی از زبان‌های تایلندی، ویتنامی، هیندی، بنگالی، گجراتی، کانادا(Kannada)، مالایالامی، مراتی، نپالی، پنجابی، تامیل و تلوگو خبر داد و اعلام  کرد. بر این اساس تعداد کل زبان‌های پشتیبانی شده توسط گوگل ترانسلیت به عدد 50 خواهد رسید.

کاربران قادرند با آیکون دوربینی که در صفحه اصلی آن‌ها وجود دارد به این ویژگی در اپلیکیشن Translate  دسترسی پیدا کنند. سپس اپلیکیشن از طریق یک اعلان به شما می‌گوید که متنی را که می‌خواهید ترجمه شود را آماده کنید و از آن عکس بگیرید.  بعدازاین مرحله،  اپلیکیشن متن را با استفاده از یک تکنیک یادگیری ماشینی  که به عنوان ترجمه ماشینی عصبی (NMT) شناخته می‌شود اسکن کرده  و  ترجمه متن را به زبانی که انتخاب کرده‌اید در اختیار شما قرار می‌دهد. 

این قابلیت جدید گوگل ترانسلیت در هردو نسخه اندروید و IOS در دسترس کاربران خواهد بود و از روز گذشته انتشار آن آغاز شده است.

حتما بخوانید:
مرورگر گوگل کروم 65 برای اندروید منتشر شد
منبع
theverge
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن