اخبارنوکیا

مذاکره خرید سیستم های پهن باند هواپایه نوکیا توسط گوگل

مذاکره گوگل با نوکیا به علت خرید بخشی از کسب و کار شبکه این شرکت فنلاندی است. گوگل در نظر دارد تا از سیستم های پهن باند هواپایه نوکیا استفاده کند.

اطلاعاتی منتشر شده است که براساس آن گوگل هم اکنون در سطح پیشرفته ای از مذاکرات با نوکیا قرار دارد تا بتواند واحد سیستم های پهن باند هواپایه نوکیا را خریداری نماید. البته این اطلاعات نشان می دهد که تکنولوژی وای فای درون پروازی نوکیا نسبت به دیگر تلاش های مخابراتی این شرکت، اهمیت کمتری دارند.

هدف گوگل از خرید سیستم های پهن باند هواپایه نوکیا

این غول جستجو قصد دارد تا از تکنولوژی های توسعه یافته توسط نوکیا برای ارائه وای فای سریع تر در سفرهای هوایی بهره بگیرد. سال پیش نیز نوکیا از شبکه ارتباطی هوا به زمین خود رونمایی کرد و اعلام نمود که سرعت اینترنت این شبکه با اینترنت درون پروازی شرکت Gogo برابر و حتی بیشتر است. اگر گوگل نیز بتواند سیستم های پهن باند هواپایه نوکیا را در هواپیماها مستقر کند می تواند سرگرمی هایی را به مسافران پیشنهاد دهد. به نظر می رسد که در روزهای آینده خبرهای تکمیلی بیشتری در این زمینه به گوش برسد. 


منبع
cnbc
برچسب ها

حسن بهرامی

یک علاقه مند به آی تی و هر آنچه که با آن مرتبط باشد.و دوست دارم که لحظه های خوشم را با شما تقسیم کنم و در این حیطه قلمی بزنم

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید