اخبارگوناگون

پیوستن فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر به پروژه انتقال داده ها

پیوستن فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر به پروژه انتقال داده ها
4 (80%) 2 رای

۴ غول دنیای تکنولوژی یعنی فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر در نشست خبری که در روز جمعه برگزار شد، از آمادگی خود جهت پیوستن به پروژه انتقال داده (DTP) خبر دادند.

گاهی انتقال اطلاعات و داده ها در بستر اینترنت به راحتی انجام نمی گیرد؛ اما در آینده ای نزدیک می توانید داده ها و اطلاعات خویش را از طریق شبکه‌های اجتماعی به سایر پلتفرم ها انتقال دهید. فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر اعلام کردند که به پروژه انتقال داده (Data Transfer Project) می پیوندند تا روش ساده تری جهت انتقال اداه ها به درون و برون سرویس آنلاین کاربران فراهم آورند.

پروژه انتقال داده ها با همکاری فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر

هدف کمپانی های یاد شده از این همکاری مشترک، کنترل بیشتر روی داده ها و اطلاعات آنلاین،  دانلود ساده‌تر و راحت‌تر اطلاعات و همچنین جابجایی اطلاعات بین سرویس‌های مختلف است. این همکاری بزرگ در پی رسوایی های اخیر چند غول تکنولوژی مطرح شد.

طبق آخرین اعلام وبسایت همکاری مشترک DTP یا پروژه انتقال داده، پلتفرم قابلیت انتقال اطلاعات به سرویس منبع بازی برای کاربران اینترنت ایجاد می شود تا اطلاعات و داده ها را بین سرویس دهندگان آنلاین جابجا کنند. در روش فوق از انواع پلتفرم های مختلف API موجود و روش های احراز هویت بجهت دسترسی امن به داده بهره می گیرند و سپس داده ها با فرمتی مناسب به پلتفرم جدیدی راه می یابد.

لازم به ذکر است که پروژه انتقال داده هنوز در حال توسعه است اما کاربران خبره فناوری می توانند از طریق Docker و Code این پروژه را امتحان نمایند. طبق دستورالعمل های سایت DTP، جهت ارسال و انتقال سرویس ها از سایتی به سایت دیگر حتما باید کلیدهای API داشته باشید.

 

حتما بخوانید:
چگونه از تصویر پروفایل فیس بوک خود محافظت کنیم؟
منبع
cnet
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن