آموزشاپلیکیشن

نحوه استفاده از ابزار اندازه گیری گوگل ارث در مرورگر گوگل کروم

اپلیکیشن گوگل ارث (Google Earth) دارای ویژگی های جالبی است. با برنامه گوگل ارث می توان فاصله دو نقطه یا مساحت و محیط یک قسمت روی نقشه را اندازه گرفت. در ادامه به نحوه استفاده از این ویژگی می پردازیم.

جدیدترین ویژگی Google Earth در کروم، iOS و اندروید، ابزار اندازه گیری است که به کمک آن می توانید فاصله بین دو نقطه روی نقشه یا مساحت و محیط قسمتی را محاسبه کنید.

چگونه در گوگل کروم از ابزار اندازه‌گیری Google Earth استفاده کنیم؟

اندازه گیری یک فاصله در مرورگر کروم با ابزار اندازه گیری گوگل ارث کار آسانی است. اندازه‌گیری یک فاصله در مرورگر کروم با استفاده از ابزار اندازه‌گیری Google Earth کار آسانی است:

۱- ابتدا مبدا و مقصد خود را روی نقشه پید کنید و سپس روی آیکون Measure Distance که در نوار ابزار کناری قرار دارد، کلیک کنید.

google earth measure tool 00 - نحوه استفاده از ابزار اندازه گیری گوگل ارث در مرورگر گوگل کروم
چگونه در گوگل کروم از ابزار اندازه‌گیری Google Earth استفاده کنیم؟

۳- برای آنکه فاصله دو نقطه را روی نقشه اندازه گیری کنیم باید اشاره گر موس را از روی نقطه مبدا به سمت مقصد بکشید. براحتی می توان این ۲ نقطه را بهم وصل کرد و اگر نقشه را بزرگنمایی و یا کوچک (Zoom Out) کنید، مشاهده می کنید که خط بین مبدا و مقصد، قطع نخواهد شد. اما اگر روی یک نقطه کلیک نمایید، یک نقطه جدید روی نقشه ایجاد می شود.

google earth measure tool 01 - نحوه استفاده از ابزار اندازه گیری گوگل ارث در مرورگر گوگل کروم

۴- زمانی که از مبدا به سمت نقطه مقضد رسیدید، ۲ بار روی آن کلیک کنید واجازه دهید که گوگل فاصله آن را با نقطه مبدا در مقیاس کیلومتر و مایل مشخص کند.

google earth measure tool 02 - نحوه استفاده از ابزار اندازه گیری گوگل ارث در مرورگر گوگل کروم

همچنین قادرید که با کلیک و درگ کردن، نقطه مبدا یا مقصد خویش را به هر جای دیگر نقشه انتقال دهید.

برای اندازه گیری محیط روی گوگل ارث، همچون روش بالا عمل کنید و توجه داشته باشد که منطقه مورد نظر برای گرفتن محیط را باید با نقاطی مشخص کنید و سپس با کلیک روی اولین نقطه‌ای که اضافه کردید، این نقاط را بهم وصل کنید تا منطقه مورد نظر دقیقا مشخص شود.

google earth measure tool 03 - نحوه استفاده از ابزار اندازه گیری گوگل ارث در مرورگر گوگل کروم

 

0/5 ( 0 نظر )
منبع
makeuseof

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن