اخبارگوناگون

رشد چشمگیر Google Assistant؛ دستیار گوگل در یک میلیارد دستگاه در سراسر جهان

رشد چشمگیر Google Assistant؛ دستیار گوگل در یک میلیارد دستگاه در سراسر جهان
5 (100%) 1 رای

کمپانی گوگل در نمایشگاه CES 2019  آمار رشد چشمگیر دستیار صوتی خود را اعلام کرد. طبق گفته این کمپانی، دستیار گوگل (Google Assistant) به زودی در بیش از یک میلیارد دستگاه نصب و استفاده خواهد شد.

کمپانی گوگل با خبرهای جدیدی در نمایشگاه CES 2019  حاضر شده است. یکی از این خبرها مربوط به دستیار صوتی است. این شرکت امریکایی در نظر دارد تا دستیار گوگل (Google Assistant) تا پایان ماه جاری میلادی در یک میلیارد دستگاه در سراسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله این دستگاه‌ها باید به گوشی‎های اندرویدی، گوشی‎های آیفون، تلویزیون‌ها، هدفون‌ها، ساعت‎های هوشمند، بلندگوهای هوشمند، نمایشگرهای هوشمند و کلی گجت دیگر اشاره کرد.

گوگل در حالی قصد دارد به این آمار و ارقام دست یابد که رقیب اصلی‌‌اش در بخش دستیار صوتی یعنی الکسای آمازون تنها در 100 میلیون دستگاه در سراسر جهان نصب شده است. خوب است بدانید که امروزه دستیار صوتی گوگل به بخش اصلی سیستم عامل اندروید بدل شده و تقریبا در تمامی  و گوشی‎های هوشمند اندرویدی جدید و حتی گوشی‌هایی که از سیستم عامل سبک‌تر اندروید گو استفاده می‌کنند، نصب شده است.

رشد چشمگیر دستیار گوگل

طبق اعلام گوگل، دستیار صوتی‎اش در 80 کشور جهان و با بیش از 30 زبان مختلف در دسترس است و هنوز این رشد ادامه دارد.. بر اساس اعلام مسئولان این شرکت، تعداد کاربران فعال گوگل Assistant طی دوازده ماه گذشته چهار برابر شده است. به نظر می‌رسد در آینده خبرهای بیشتری در این باره خواهیم شنید.

حتما بخوانید:
13 زبان جدید به ترجمه بصری گوگل ترنسلیت اضافه شد
منبع
engadget
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن