اخبارتلفن همراهسامسونگ

نمره متوسط گلکسی نوت 8 در تعمیر پذیری: طراحی ماژولار اما تعمیرپذیری سخت!

گروه iFixit همیشه با کالبدشکافی گوشی ها و تبلت ها در مدل های مختلف و مخصوصا پرچمداران برند های مختلف، میزان تعمیرپذیری آن‌ها را مشخص کرده و بدین ترتیب به خریداران لوازم الکترونیکی دید خوبی نسبت به آنچه که قصد خریدش را دارند، می‌دهد. و اما آخرین محصولی که این گروه اقدام به کالبدشکافی آن کرندند، گوشی هوشمند گلکسی نوت 8 است که زمان زیادی هم ار رونمایی آن نمی گذرد. با اینکه این گوشی هوشمند نسبت به گوشی‌های رده بالای اخیر از قابلیت تعمیرپذریری بالاتری برخوردار می‌باشد اما متأسفانه نمی‌توان گفت تعمیر گلکسی نوت 8 کار ساده‌ای است.

در ابتدا برای انجام هر تعمیری بر روی گلکسی نوت 8، به ناچار باید پانل شیشه‌ای پشت دستگاه جدا شود و با توجه به میزان چسب زیادی که در این قسمت استفاده شده، جدا کردن پانل کار بسیار چالش برانگیزی خواهد بود. به علاوه، اگر بخواهید صفحه نمایش گوشی را تعویض کنید، باید هم قطعات مرتبط با صفحه نمایش و هم پانل پشتی دستگاه را جدا کنید که این کار نیز با توجه به شکننده بودن این دو قسمت و چسب زیادی که برای اتصال آن‌ها استفاده شده، کار بسیار دشواری می‌باشد.

 

نوت 8 تعمیر - نمره متوسط گلکسی نوت 8 در تعمیر پذیری: طراحی ماژولار اما تعمیرپذیری سخت!
کالبدشکافی گلکسی نوت 8 توسط iFixit

علاوه بر این، گلکسی نوت 8 دارای قطعات ماژولار زیادی در داخل بدنه خود می‌باشد. این بدان معنی است که اگر با موفقیت و بدون آسیب رساندن به پانل شیشه‌ای، بتوانید به این قطعات دسترسی پیدا کنید، به راحتی و به صورت مستقل قادر خواهید بود آن‌ها را تعویض نمایید. یکی دیگر از مزایای ذکر شده در بحث تعمیر گلکسی نوت 8، استفاده از پیچ‌های استاندارد و متداول، در اتصال بخش‌های مختلف این گوشی می‌باشد.

 

گلکسی نوت8 - نمره متوسط گلکسی نوت 8 در تعمیر پذیری: طراحی ماژولار اما تعمیرپذیری سخت!
کالبدشکافی گلکسی نوت 8 توسط iFixit

جای شکرش باقیست که باتری گلکسی نوت 8 قابل تعویض است، اما در اینجا هم استفاده غیرضروری از مقدار زیادی چسب و همچنین مشکل باز کردن پانل شیشه‌ای پشت بدنه، باعث شده تا کار به راحتی قابل انجام نباشد. در نهایت و پس از بررسی‌های انجام شده از سوی iFixit، گوشی گلکسی نوت 8 نمره 4 از 10 را به خود اختصاص داده است (نمره بالاتر نشان دهنده تعمیر راحت‌تر دستگاه می‌باشد). همان‌طور که اشاره کردیم، پرچم‌دار جدید سامسونگ با اینکه نسبت به گوشی‌های رده بالایی که امتیاز 1 را کسب کرده‌اند، موفق‌تر ظاهر شده اما این بدان معنی نیست که بتوانید به شخصه اقدام به تعویض قطعات سخت‌افزاری گوشی خود نمایید. بنابراین برای انجام هرگونه تعمیراتی، پیشنهاد می‌کنیم گوشی هوشمند خود را نزد تعمیرکاران ماهر و مجرب ببرید.

 

منبع: gsmarena

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن