آموزشاینترنت و وبترفند هاسیستم عامل

ترفند فعال کردن حالت تاریک گوگل کروم در ویندوز 10

ترفند فعال کردن حالت تاریک گوگل کروم در ویندوز 10
5 (100%) 1 رای

آیا در ویندوز 10 خود از مرورگر گوگل کروم بهره ‎می‎برید؟ چنانچه مایل هستید پیش از عرضه رسمی ویژگی حالت تاریک، مرورگر خود را مجهز به دارک مود یا همان حالت تاریک کنید، پیشنهاد می‎کنم که وقت را از دست ندهید و ترفند فعال کردن حالت تاریک در گوگل کروم را در نیوز کالا فرا بگیرید.

چنانچه اخبار فناوری را دنبل کرده باشید حتما متوجه شده‎اید که گوگل اعلام کرده است ویژگی حالت تاریک (Dark Mode) مرورگر کروم بزودی در سیستم‌هایی که ویندوز 10 را اجرا می‌کنند، فعال خواهد شد. با توجه به این مهم که، حالت تاریک از آسیب دیدن چشمان کاربر جلوگیری می‌کند، بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته و قابلیتی کاربردی است.

فعال‎سازی ویژگی حالت تاریک گوگل کروم در ویندوز 10

در حال حاضر این ویژگی در نسخه قناری گوگل کروم قابل دسترس است. بنابراین اگر مایل هستید که همین الان از ویژگی حالت تاریک گوگل کروم در ویندوز 10 استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود نسخه قناری این مرورگر را دانلود کنید.

1- در گام اول باید بر روی میانبر دسکتاپ گوگل کروم کلیک راست کنید و گزینه properties  را انتخاب کنید.

2- حالا باید در قسمت Target، بعد از عبارت chrome.exe یک اسپیس بزنید و سپس عبارت force-dark-mode-  را به همین ترتیبی که نوشته شده به خط فرمان اضافه کنید. حالا کافیست دکمه Apply را بزنید تا تمامی تغییرات ذخیره گردد.

force dark mode - ترفند فعال کردن حالت تاریک گوگل کروم در ویندوز 10
فعال‎سازی ویژگی حالت تاریک گوگل کروم را در ویندوز 10

3- پس از آن که مراحل بلا را با دقت و مو به مو انجام دادید، مجددا کروم را از ابتدا اجرا کنید. این‎بار متوجه خواهید شد که چگونه پنجره منو، تنظیمات و صفحات دانلود در حالت تاریک نمایش داده می‌شوند.

لازم به ذکر است که چنانچه قصد داشتید مجددا به حالت روشن گوگل کروم بازگردید، می‌بایست فرمانی را که در قسمت Target اضافه کرده بودید را پاک کنید. در ضمن ویژگی حالت تاریک در گوگل کروم در حال توسعه است و مسلما نسخه نهایی آن با ورژن فعلی ممکن است کمی متفاوت باشد.

حتما بخوانید:
کروم در ماه سپتامبر برچسب Secure را از آدرس های اینترنتی حذف می کند!
منبع
mspoweruser
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن