اخبارگوناگون

گزارش FBI: خریداری بیش از 200 هزار اسلحه توسط امریکایی ها در جمعه سیاه

خرید اسلحه در امریکا، مخصوصا برای علاقمندان به شکار، کار چندان سخت و دشواری نیست. به گزارش FBI، در حراج روز جمعه سیاه ، امریکایی‌ها بیش از 200 هزار قبضه اسلحه شکاری خریداری کرده‌اند. این رقم نسبت به دو سال گذشته روند صعودی داشته و این آمار برای تحلیلگران و روانشناسان امریکایی چندان خوشایند نبوده است.

در حراج جمعه سیاه که چند روز پیش برگزار شد، فروش 203.086 قبضه اسلحه شکاری به ثبت رسید این در حالی‌ست که این رقم در حراج جمعه سیاه سال گذشته، 185.713 قبضه و در سال 2015، فروش 185.345 قبضه اسلحه به ثبت رسیده است.

fbi 1 - گزارش FBI: خریداری بیش از 200 هزار اسلحه توسط امریکایی ها در جمعه سیاه
به گفته FBI ، این تنها آمار دفعات ثبت سفارش است و این احتمال وجود دارد فردی در یک بار ثبت سفارش ، خرید چند قبضه اسلحه را به ثبت رسانده باشد. FBI نگرانی خود را از افزایش میزان خرید اسلحه و راحتی خرید و فروش آن در امریکا ابراز کرد و افزود که نتیجه این خرید آسان، می‌تواند بروز حوادثی مانند تیراندازی کلیسا در 5 نوامبر 2017 باشد.
در این حمله که به کلیسایی در تگزاس صورت گرفت، 26 کشته بر جای گذاشت. به گزارش خبرگزاری‌های امریکایی، در زمان حمله، حدود 50 نفر در حال نیایش بوده‌اند. عامل این تیراندازی فردی سفیدپوست بوده و پس از انجام تحقیقات لازم، مشخص شده که این مرد مسلح، در گذشته جز نیروی هوایی ارتش امریکا بوده است. قربانیان این حمله، بین سنین 18 ماه تا 77 سال و تقریبا نیمی از آنان بچه بوده‌اند.

فرد مجرم تحت درمان روانی قرار داشته و چندی پیش از یک مرکز درمانی در نیومکزیکو فرار کرده بود. ظاهرا پس از فراری وی، مقامات این مرکز درمانی اعلام کرده بودند که وی از لحاظ روانی در شرایط مناسبی قرار ندارد و آزاد بودن او می‌تواند برای افراد جامعه خطرناک باشد. وی پس از فرار، به مغازه فروش اسلحه گرم رفته و پس از خرید سلاح مورد نظر، به کلیسا حمله کرده و 26 تن را کشته و 20 تن را زخمی کرده است.

گفته می‌شود در حراج جمعه سیاه، بسیاری از فروشگاه‌های اسلحه فروشی در امریکا اسلحه‌های خود را با تخفیفات زیادی ( 200 دلار برای اسلحه شکاری و 100 دلار برای تفنگ ) به فروش گذاشته‌اند.
در این شراط، رسانه های امریکا با نگرانی ورود تاجران و کارخانه های تولید اسلحه به بازار حراج پایان سال را دنبال می کنند. اف بی آی گزارش داده است که کمپانی های سلاح از حراج سال گذشته سود سرشار برده اند و روند صعوی این فروش می‌تواند بسیار نگران کننده باشد.

 

منبع: rt.com

0/5 ( 0 نظر )

یک نظر

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن