اخباردانستنی هاگوناگون

آیا خبر انقراض درخت کاکائو تا سال 2050 صحت دارد؟

آیا خبر انقراض درخت کاکائو تا سال 2050 صحت دارد؟
4 (80%) 2 رای

خبر احتمال از بین رفتن شکلات در 40 سال آینده، شوک عجیبی به طرفداران و عاشقان این خوراکی خوشمزه داد و آنان را غمگین ساخت. به همراه این خبر، دلایلی مبنی بر این‌که تغییرات آب و هوایی باعث از بین رفتن درخت کاکائو خواهد شد نیز منتشر شد. در ادامه به بررسی این موضوع می‎پردازیم.

آیا واقعا باید با شکلات خداحافظی کرد؟

در روزهای اخیر خبر انقراض درختان شکلات به سرعت در فضای مجازی دست به دست چرخید. در برخی کشورها مردم شروع به فروش تیشرت‌ها و ماگ‌هایی با طرح نوشته: «لطفا زمین، تنها کُره‌ی دارای شکلات را نجات دهید.» کرده‌اند. اما آیا واقعا در آینده جهانی بدون شکلات را تجربه خواهیم کرد؟ دانشمندان در پاسخ به این پرسش، جواب واضح و روسن دادند: خیر!

dark chocolate - آیا خبر انقراض درخت کاکائو تا سال 2050 صحت دارد؟

داستان پشت این تیتر خبری پرحاشیه

همه چیز از مقاله‎ای در Business Insider شروع شد که پیرامون شکلات چاپ شد. در این مقاله اشاره شده بود، اگر گرم‌ شدن زمین به همین منوال پیش برود و شرایط آب و هوایی بهم بریزد، درختان کاکائو تا سال 2050 در معرض خطر انقراض قرار خواهند گرفت.

در ادامه این مقاله ذکر شد که در حال حاضر، دانشمندانی از دانشگاه UC Berkley کالفرنیا در حال هم‌کاری با کمپانی Mars هستند تا جلوی این تهدید را بگیرند. در طی مصاحبه‌ای که با این افراد صورت گرفته مشخصا عنوان کردند که خبر پخش شده در مقاله چاپ شده، دارای اطلاعات نادرست بوده است و قرار نیست نسل شکلات در طول چهل سال منقرض شود.

تا به الان خبر همکاری دانشمندان با کمپانی مارس برای مقاوم کردن درخت کاکائو تایید شده اما نه به خاطر بالا بردن مقاومت این درختان نسبت به گرما، بلکه برای مقاوم کردنشان در برابر بیماری‌ها و آفات؛ سال های سال است که نوعی قارچ، درختان کاکائوی آمریکای جنوبی را درگیر خود کرده است. بدین منظور دانشمندان در حال تلاش برای دستکاری ژنتیکی هستند تا مقاومت این درختان در برابر این نوع قارچ را بالا ببرند.

شکلات و تغییرات آب و هوایی

Cocoa tree - آیا خبر انقراض درخت کاکائو تا سال 2050 صحت دارد؟

اما شایعه به خطر افتادن درخت کاکائو در اثر گرم شدن هوا از کجا آمددر سال 2014 بحثی راه افتاد که، شرایط فعلی برداشت تجاری کارخانه‌های شکلات سازی و طبق روند گرم شدن زمین در منطقه Côte d’Ivoire واقع در کشور غنا، تا سال 2050 کشت کاکائو به پایان خواهد رسید.

محققان بر روی این نکته که، تغییرات اقلیمی نوعی خطر تهدید کننده برای کاکائو محسوب می‌شود، هم‌عقیده‌اند. خوب است بدانید که خواستگاه درخت کاکائو در آفریقای غربی است و افزایش دما می‌تواند بر روی زمین‌های مناسب برای کشت این گیاه اثر منفی بگذارد. و رفته رفته با کاهش زمین‌های کشت، این گیاهان ضعیف‎تر شده و بیماری‌ها بر آن‌ها غالب خواهند شد. اما دانشمندان معتقدند که با هنوز هم با این شرایط، خطری انقراض کاکائو را تهدید نمی‌کند.

شایان ذکر است که بیش از نیمی از شکلات دنیا منحصر به Côte d’Ivoire و غنا است اما شکلات در کارائیب، هند و استرالیا نیز تولید می‌شود. پس نیوز کالا به شما این مژده را می ‎دهد که نگران انقراض کاکائو نباشید.

اما در مجموع این نکته را هیچ‎گاه فراموش نکنید که پروسه گرم شدن زمین، نه تنها بر روی تولید شکلات، بلکه بر روی سایر محصولات زراعی اثر منفی می‌گذارد.

حتما بخوانید:
آشنایی با 10 ماده غذایی برای مبارزه با فشار خون بالا
منبع
food24
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن