اخبارتلفن همراهدیگر کمپانی ها

نمره بد اسنشال فون در تعمیر پذیری؛ تقریبا غیر ممکن

هنگامی که اندی روبین اولین گوشی هوشمند استارتاب خود، یعنی اسنشال فون را رونمایی کرد، شاید عده ی کمی فکر می کردند این گوشی نوپا بتواند جایگاهی برای خود در میان پرچمداران با سابقه ی اندرویدی پیدا کند.

پس از تاخیرات پی در پی بالاخره روند عرضه ی این گوشی ایجاد شد و سرانجام اسنشال فون به دست مشتریانی که پیش خرید کرده بودند رسید و اکنون بسیاری در حال بررسی برای خرید این دستگاه هستند.

در نیم نگاه اول شاید اسنشال فون متفاوت تر از محصولات دیگر تولیدکنندگان گوشی باشد، اما در ادامه به این می پردازیم که اگر اسنشال فون خراب شود، تعمیر این گوشی به چه میزان دشوار است؟

گروه مشهور iFixit همچون همیشه این محصول را نیز کالبد شکافی کردند تا امکان تعمیر پذیری این گوشی هوشمند را بررسی کنند.

قبل از این که وارد جزئیات شویم باید بگوییم که اسنشال فون از ۱۰ نمره امکان تعمیر پذیری ۱ گرفته و این یعنی تعمیر کردن این محصول تقریبا غیرممکن است.

The Essential Phone is unreasonably difficult to repair close to impossible - نمره بد اسنشال فون در تعمیر پذیری؛ تقریبا غیر ممکن
نمره 1 از 10 برای اسنشال فون در تعمیرپذیری

ابتدا به دلیل باریکی بیش از حد محل اتصال چسب در این گوشی و قدرت بالایی که این چسب دارد هر تلاشی برای باز کردن این گوشی، فارغ از میزان آسیب وارده، محکوم به شکست است. با این اوضاع باز کردن اسنشال فون بسیار دشوار است و حتی احتمال آسیب جدی به شاسی گوشی  در آن وجود دارد.

علاوه بر این پورت یو اس بی نوع سی این دستگاه نیز مستقیما به بورد اصلی متصل شده و از آنجایی که خبری از جک هدفون در این دستگاه نیست، کاربران بیشتر از این پورت استفاده خواهند کرد و زودتر از حد آسیب خواهد دید.

و خبر بد دیگه این که دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی اسنشال فون دقیقا بر روی همان ماژولی سوار شده که بلندگوی مکالمه نیز روی آن قرار گرفته. و در نهایت نیز باید گفت که دسترسی به باتری این محصول هم بسیار دشوار است.

طبق توضیحات بالا اگر اسنشال فون شما خراب شود، هیچ امیدی برای تعمیر ان نیست و باید به فکر جایگزینی برای آن باشید.

منبع: phonearena

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن