آموزشاپلیکیشن

آموزش تصویری فعال کردن چت امن در فیس بوک

افرادی که از تلگرام استفاده می کنند درجریان چت امن تلگرام هستند و براحتی کاربران می توانند از آن استفاده کنند به همین دلیل میزان رضایت کاربران از این پیام رسان را بیشتر از پیش کرد اما در همین راستا فیس بوک (facebook) هم در استانه اکتبر ۲۰۱۶ اقدام به یک بروز رسانی کرد و امکان چت امن را به مسنجر خود افزود. این خاصیت امنیتی ارزش بسیاری دارد و چت کننده های قهار را در یک وادی امن وارد می کند تا بتوانند با خیال راحت مشکلات امنیتی بعد از چت را به حداقل ممکن برسانند. با این حال نیوز کالا تصمیم دارد با یک آموزش ساده به شما همراهان بگوییم که چطور از این محیط امن ایجاد شده در فیسبوک بهره ببرید.

مزایای  و ویژگی های چت امن در پیام رسان فیس بوک:

چت امن از هر جهت می تواند یک نقطه قوت برای حفظ امنیت و حریم خصوصی در این شبکه اجتماعی پر کاربر باشد اما از برجسته ترین ویژگی های این قابلیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • همچون چت عادی شما می توانید با تمام افرادی که می خواهید به گفتگو بپردازید
  • در چت امن شما می توانید به سادگی تصویر و فیلم و هر آن چه را که می خواهید درست مثل چت معمولی برای کاربران ارسال نمایید.
  • در چت امن امکان ارسال فایل تصویری متحرک gif وجود ندارد.
  • در چت امن شما نمی توانید با افراد تماس صوتی برقرار کنید یا اینکه تماسی دریافت کنید.
  • در چت امن می توانید زمان چت و اتمام چت و تخریب چت را دقیقا مشخص کنید. این مهم ترین قوت چت امنیتی در مسنجر فیس بوک است.
  • از طرفی شما چت امن را برای اطمینان بیشتر توسط این مسنجر در یک تب مجزا دنبال خواهید کرد.

معایب چت امن در مسنجر فیس بوک

از جمله معایبی که برای این مورد ذکر شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چت معمولی در هر پلتفرمی امکان پذیر است اما شما چت امن را فقط در نسخه های موبایلی می توانید در اختیار داشته باشید و تا اطلاع ثانوی امکان چت امن در دسکتاپ و لپ تاپ امکان پذیر نیست.
  • برای اینکه از چت امن استفاده کنید لازم است که مسنجر خود را بروز رسانی کنید
  • حتی اگر زمانی هم برای اتمام چت انتخاب نکرده باشید بعد از ۲۴ ساعت چت مورد نظر، حذف می شود.

چگونه از چت امن استفاده کنیم؟

خب! ابتدا باید مطمئن شوید که مسنجر فیس بوک روی موبایل تان نصب است. بعد از اطمینان از نصب باید آن را بروز رسانی کرده باشید.

حالا که پیام رسان فیس بوک و نصب و بروزرسانی کردین دیگه میرسیم به  اصل موضوع، ابتدا آن را باز کرده و با اطلاعات اکانت فیس بوک وارد آن شوید. این اطلاعات شامل یوزرنیم و پسوردی است که همیشه با آن وارد فیس بوک می شوید.

بعد از این به قسمت پروفایل بروید و از آن جا چت امنیتی را فعال کنید. بدین منظور اسکرین شات زیر را دنبال کنید:

profile icon 576x1024 - آموزش تصویری فعال کردن چت امن در فیس بوک

به عبارت secret coversation توجه کنید که دور آن را کادری کشیده ایم. آن را کلیک کرده تا وارد جزییات آن شوید:

secret conversation 576x1024 - آموزش تصویری فعال کردن چت امن در فیس بوک

در تصویر بالا در مقابل عبارت secret coversation  مشاهده می کنید که باید از طریق آن این خاصیت را فعال یا غیر فعال کنید. این اسلاید را بکشید تا به صورت آبی رنگ در آید و این بدین معنی است که فعال شده است.

تا اینجای آموزش این امکان و فعال کردیم، حال این سوال در ذهن عزیز شما نمایان شد که اینک چگونه با دوستان خود چت امن را برقرار کنیم؟ از کجا ؟ و چگونه؟

پاسخ شما اینجاست: برای این کار ابتدا وارد مسنجر فیس بوک شوید و دوست یا آشنای خود را که قصد دارید با او چت امنیتی انجام دهید را انتخاب کنید و وارد اطلاعات شخصی وی شوید. بدین صورت می توانید نمایی از پروفایل وی را به صورت زیر مشاهده کنید:

click on right side icon 600x133 300x67 - آموزش تصویری فعال کردن چت امن در فیس بوک

به کادر بالا دقت کنید. برای انجام secret coversation باید روی این آیکونی که با دایره قرمز مشخص شده  ضربه بزنید. اینجاست که دیگر چت امن برای شما فعال شده و پنجره کاربر مورد نظر به رنگ مشکی تغییر ظاهر میدهد. همچون تصویر زیر:

secret window 576x1024 169x300 - آموزش تصویری فعال کردن چت امن در فیس بوک

زمانی که شما با یک پنجره مشکلی رنگ مواجه شدید به این معنی است که چت شما رمزنگاری شده خواهد بود. این نکته مهمی است. تنظیمات متفاوت و مفیدی برای چت امنینی در فیس بوک یا secret coversation وجود دارد که می توانید با بررسی آن، به راحتی از قابلیت های یاد شده استفاده کنید.

این روز ها چت امن در پیام رسان ها به یک امکان لازم تبدیل شده. آیا شما از این امکان بهره میگیرد و رضایت دارید؟

 

منبع: newskala

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن