آموزشاینترنت و وبسیستم عامل

حل مشکل اجکت یو اس بی (Ejecting USB) در ویندوز

حل مشکل اجکت یو اس بی (Ejecting USB) در ویندوز
4.5 (90%) 4 رای

Ejecting USB یا جدا کردن فلش مموری یو اس بی در ویندوز عملی است که اگر جدی گرفته نشود به پاک شدن دیتاها و حتی سوختن یو اس بی ختم می شود!

بنابراین جدا کردن usb باید با دقت انجام گردد. بدین منظور نباید هیچ کدام از فایل های داخل فلش مموری، در حال استفاده باشد. دسترسی ها به یو اس بی را قطع نمایید و با راست کلیک کردن روی درایو مربوطه اقدام به اجکت کردن کنید.

اما همیشه همه چیز باب میل ما پیش نمی رود، مثلا با وجودی که هیچ کدام از دیتاهای داخل یو اس بی در دسترس نیست اما هنگام اجکت کردن اروری مشاهده می کنیم، اما خب در این باره باز هم گاهی به مشکل برخورد می کنیم. مثلا با وجود اینکه هیچ کدام از دیتاهای موجود روی یو اس بی، در دسترس نیست، اما باز هم هنگام اجکت کردن اروری مشاهده می کنیم؛ در یک باکس جدید با عنوان

Problem Ejecting USB Mass Storage Device

و یا

this device is currently in use

Problem Ejecting USB Mass Storage Device

که به هر حال دلیل این وضعیت یکی از موارد زیر است:

۱- احتمالا در حال گوش دادن به موسیقی هستید که داخل یو اس بی مموری بوده یا یک سند word را باز کرده اید.

۲- ویندوز قادر نیست Generic volume را متوقف نماید. که این مورد نیز نشان از استفاده از فلش توسط ویندوز دارد. که باز هم باید هر پنجره ای که مربوط به فلش مموری است را ببندید.

۳- مشکل به طور کاملا ناشناخته مربوط به Generic volume است. جهت حل این مشکل یک نفس عمیق بکشید و دوباره تلاس کنید و usb را خارج کنید.

تصویر…

توجه: ارور هایی همچون تصویر بالا به خاطر محافظت از محتویات فلش مموری شما در هنگام خارج کردن یو اس بی ظاهر می شود، پس نگران نباشید.

وقتی در هنگام خارج کردن فلش مموری اروری مشاهده کردم، چگونه آن را به طور کاملا امن از سیستم جدا کنم؟

قبل از هر چیز به دکمه های تسک بار نگاه کنید. اگر احیانا اپلیکیشنی در حال اجرا است، آن را ببندید و با خیال راحت نسبت به جداسازی فلش از ویندوز اقدام کنید.

سپس به Control panel -> Hardware and Sound -> Devices and Printers -> تشریف ببرید. در این جا روی علامت و آیکون فلش راست کلیک کرده و از میان آپشن هایی که باز می شود گزینه troubleshoot را انتخاب نمایید.

جدا کردن امن فلش از کامپیوتر
جدا کردن امن فلش از کامپیوتر

با کلیک بر روی این گزینه، سیستم تمام تلاش خویش را می کند تا مشکل پیدا شود. بعد از این که مشکل پیدا و حل گردید، با خیال راحت فلش را از کامپیوتر جدا کنید.

راه حل دیگر جهت جداسازی امن فلش از سیستم

  • ابزار Process Explorer را دانلود کرده م نصب نمایید. آن را اجرا کنید و به مسیر File > Show Details for All Processes بروید.
  • روی Find > Find handle or DLL… کلیک کنید.
  • سپس شناسه یو اس بی خود را تایپ کرده. (مثلا باید بنویسید G: اگر شناسه به صورت “G” می باشد)
  • حال بر روی گزینه Search کلیک کنید. تا به شما نمایش دهد کدام مئارد در حال استفاده است، تا آنها را پیدا کرده و متوقف نمایید.
مشکل اجکت کردن یا کندن فلش مموری از سیستم
مشکل اجکت کردن یا کندن فلش مموری از سیستم

چنانچه تمام مراحل بالا را سپری کردید و مشکل حل نشد، دیگر وقت آن است که به سراغ راه حل آخر برویم. یعنی این که سیستم را شات داون کرده و با خیال راحت فلش را خارج کنید. حتما از خود می پرسید که، چرا از اول همین و رک و راست نگفتی؟! به یاد داشته باشید شات داون کردن یا ریستارت کردن سبستم و خارج کردن فلش مموری ممکن است به از دست رفتن اطلاعات و یا سوختن فلش شما بیانجامد، اما به چشم راه آخر چاره ای نیست!!!

اگر در این زمینه تجربه ای دارید با ما و کاربران در جریان بگذارید و از مشکلات خود در این باره حرف بزنید.

 

منبع
howtofixwindows
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن