خودروعلم و دانشگوناگون

دبی یک گام به راه اندازی سرویس تاکسی پرنده نزدیک تر شد

حتما شنیده اید که دبی فعالیت های متعددی می کند تا به شهری آینده نگر تبدیل شود. مسئولین این شهر با همکاری استارتاپ آلمانی Volocopter در ماه فوریه، برنامه‌ای  را برای راه اندازی سرویس تاکسی های پرنده دبی کلید زدند.

برنامه ای که اشاره شد در ماه ژوئن بروزرسانی شد، و این روزها، با همکاری و سرمایه گذاری ۲۵ میلیون یورویی شرکت مادر مرسدس بنز Daimler AG))، سرمایه گذار آلمانی Lukasz Gadowski و چند مورد دیگر در Volocopter، این پروژه یک گام دیگر تا اجرایی شدن برداشته است.

های پرنده 1 - دبی یک گام به راه اندازی سرویس تاکسی پرنده نزدیک تر شد
نمایی از یک تاکسی پرنده

Florian Reuter، مدیر اجرایی Volocopter می گوید:

این تعهد پایداری که در سرمایه گذاران جدید ما شکل گرفته است، اثبات کننده رشد فزاینده اعتماد در بازار نوپا وسایا نقلیه الکرونیکی هوایی است که سبب ایجاد تاکسی‌های هوایی شخصی شد.

فعالیت این استارتاپ بر روی ماشین پرنده حدود هفت سال است که در حال انجام است و هم اکنون نیز خوردو پرنده دو نفره برقی Volocopter 2X که قابلیت پرواز مستقل را نیز داراست، به عنوان نسل دوم وسایل نقلیه خود معرفی کرده است.

های پرنده 4 - دبی یک گام به راه اندازی سرویس تاکسی پرنده نزدیک تر شد
تاکسی های پرنده

خوب است که بدانید سرویس AAT (تاکسی هوایی مستقل) این استارتاپ احتمال دارد همچون سرویس‌های ride-hailing یا آژانس‌های تاکسیرانی معمولی فعالیت داشته باشد. و این شرکت با RTA (سازمان جاده و حمل و نقل) دبی به مدت پنج سال برای تست‌ها و آزمایش های اولیه، همکاری نزدیکی خواهد داشت. این همکاری از سه ماهه آخر۲۰۱۷ آغاز می‌شود.

های پرنده 3 - دبی یک گام به راه اندازی سرویس تاکسی پرنده نزدیک تر شد
خوب است که بدانید سرویس AAT (تاکسی هوایی مستقل) این استارتاپ احتمال دارد همچون سرویس‌های ride-hailing یا آژانس‌های تاکسیرانی معمولی فعالیت داشته باشد.

تغییر حمل و نقل شهری با تاکسی های پرنده

 

فواید تاکسی های پرنده بر کسی پوشیده نیست. اولا جدا شدن از ترافیک‌های معمول، تراکم شلوغی در مراکز شهری است . و دیگر اینکه Volocopter 2X امن و آرام است.

براساس گفته ای این شرکت استارتاپی، برای اجرایی شدن همچین سرویسی، نیازی به پشتیبانی زیربنایی سنگین و پیچیده‌ای نخواهد داشت. زیرا این سرویس نگرانی های رایج در مورد استفاده از وسایل هوایی در شهر را مانند طرح قبلی ایلان ماسک در پی ندارد.

های پرنده 5 - دبی یک گام به راه اندازی سرویس تاکسی پرنده نزدیک تر شد
نمای داخلی تاکسی پرنده

البته Volocopter  تنها شرکتی نیست که برروی پروژه ی خودروهای پرنده یا تاکسی های پرنده کار می‌کند. Uber نیز برنامه‌ها و ایده هایی درباره وسایل نقلیه پرنده و سرویس تاکسی هوایی داشته است. و شرکت های دیگر هم هستند که طرح و برنامه های خودشان را در این مورد دارند. این تلاش ها حاکی از این است که به طور حتم در آینده ای نه چندان دور شاهد پرواز این خودروهای پرنده در جهان باشیم.

منبع: Futurism

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن