آموزشاپلیکیشن

نحوه دانلود آهنگ از SoundCloud؛ چگونه از ساند کلود آهنگ دانلود کنیم؟

ساند کلاد (SoundCloud) یک وبسایت اشتراک موسیقی است و هنرمندان می توانند آثار هنری خود را به صورت آلبوم، آهنگ و پادکست با مخاطبان به اشتراک بگذارند. در ادامه قصد داریم به نحوه دانلود آهنگ از ساند کلاد بپردازیم.

روزهای داغ جستجوی موسیقی در حال جریان است و بیش از هر زمان دیگری علاقه مندان موسیقی به آرشیوهای پر و پیمان این هنر دسترسی دارند. اپلیکیشن های مختلفی همچون اسپاتیفای (Spotify) و اپلیکیشن موزیک اپل (Apple Music) به یاری این علاقه مندان آمده و بیشتر به سراغ هنرمندان رسمی و اسمی می رود. اما SoundCloud پایگاه بیش از هزاران هنرمند جدید و نوظهور است که از این پلتفرم برای عرضه آثارشان استفاده می‌کنند. اگر شما نیز از طرفداران موسیقی الکترونیک هستید یا به یکی از ژانرهای فرعی علاقه دارید، SoundCloud مختص شما است.

اما چگونه می توان آهنگ هنرمند مورد علاقه تان را دانلود کنید؟ در این مطلب آموزشی به شما می گوییم که چگونه از SoundCloud آهنگ دانلود کنید و لذت ببرید.

روش قانونی دانلود آهنگ‌ها از SoundCloud

دانلود موسیقی از SoundCloud تنها یکم روش قانونی دارد و محدودیت هایی نیز به همراه دارد. این روش بسیار آسان است، فقط کافیست به قسمت پایین قطعه در حال پخش نگاهی بیندازید (در همان قسمت بیان نظرات درباره آهنگ). برای برخی موسیقی ها کلید Download لحاظ شده است که با کلیک بر روی آن آهنگ مدنظر خویش را دانلود کنید.

soundcloud official download - نحوه دانلود آهنگ از SoundCloud؛ چگونه از ساند کلود آهنگ دانلود کنیم؟

این تنها روشی که ساند کلاد برای دانلود اهنگ قرار داده ولی براساس تعریفی که خود هنرمند لحاظ کرده است برای برخی آهنگ ها کلید دانلود غیر فعال است. در این روش باید ترک به ترک دانلود کنید؛ امکان دانلود کل آهنگ‌ها (Playlist) وجود ندارد.

روش غیرقانونی دانلود آهنگ‌ها از SoundCloud

اما اگر به دنبال ۀهنگی خاص در ساند کلاد هستید ولی با روش بالا نمی توان دانلود کرد و یا به عبارتی کلید دانلود غیرفعال است، چاره ای نیست جز این که به سراغ روش جایگزین برویم.

هر چند این روش ها مورد تایید سایت ساندکلاد نیست. در ادامه دو روش دانلود غیرقانونی از ساندکلاد را خدمت شما عزیزان عرض می کنیم. یکی به کمک “افزونه مرورگر” و دیگری “سایت ثالث“.

دانلود از طریق افزونه مرورگر

ساده ترین روش دانلود از ساند کلاد استفاده از افزونه مرورگر می باشد. ممکن ایت با افزونه های مختلفی مواجه شوید اما SoundCloud Downloader Free برای مروگر کروم (Chrome) و SCDL SoundCloud Downloader برای مرورگر فایرفاکس (Firefox) بهتر از سایرین هستند. در این آموزش به دلیل رواج بیشتر مرورگر کروم، روش دانلود از طریق مرورگر کروم را پی خواهیم گرفت. (فایرفاکس نیز به همین صورت است)

soundcloud downloader free - نحوه دانلود آهنگ از SoundCloud؛ چگونه از ساند کلود آهنگ دانلود کنیم؟

مرحله 1: قبل از هر اقدامی، افزونه SoundCloud Downloader Free برای مرورگر کروم (یا SCDL SoundCloud Downloader برای فایرفاکس) را نصب نمایید.

مرحله 2: آهنگ مورد نظر خود را در SoundCloud پیدا کنید.

مرحله 3: حال روی کلید دانلود که زیر هر قطعه آهنگ نشان داده می‌شود کلیک کنید، یا برای دانلود پلی‌لیست (Playlist) روی دکمه دانلود در قسمت بالا  کلیک کنید.

نکته: با وجودی که این افزونه ها کاربرد ساده ای برای دانلود از ساندکلاد دارند اما احتمال ویروسی شدن کامپیوترتان با این افزونه‌ها نیز وجود دارد. پس در نصب برنامه ها دقت کنید.

دانلود از طریق وبسایت‌های شخص ثالث

اما اگر تفننی دانلود می کنید، روش خوبی برای دانلود از SoundCloud پیشنهاد می دهیم که نیاز به نصب هیچ افزونه ای نیست و فقط کافیست URL یا آدرس اینترنتی اهنگ مورد نظر در ساند کلاد را داشته باشید و بقیه کارها به گردن سایت KlickAud است.

soundcloud url bar - نحوه دانلود آهنگ از SoundCloud؛ چگونه از ساند کلود آهنگ دانلود کنیم؟

نکته: همانند روش افزونه باید مراقب سایت های مشابه باشید و به هر وبسایتی اعتماد نکنید.

مرحله 1: قطعه آهنگ موردنظر خود در SoundCloud را پیدا کنید و URL آن را از نوار آدرس در قسمت بالای مرورگر کپی کنید.

مرحله 2: بدون معطلی به وبسایت KlickAud تشریف ببرید.

مرحله 3: URL را در وبسایت پیست نمایید و کلید Download را بزنید.

نکته: لازم به ذکر است که هنرمندان برای تولید این آثار و قطعات زحمت بسیاری کشیده اند و قصد کسب درآمد از آن ها را دارند. پس لطفا این آثار را به صورت رسمی از فروشگاه های رسمی خریداری نمایید.

 

4.2/5 ( 5 نظر )
منبع
digitaltrends

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن