اپلیکیشناخبار

دروغی به نام تلگرام ضد فیلتر

گفته می‎شود نسخه جدیدی از تلگرام منتشر شده است که ضد فیلتر است. در ادامه به صحت این خبر تلگرام ضدفیلتر را بررسی می‎کنیم.

از روزی که تلگرام در ایران فیلتر شد، کاربران نتوانستند دوری آن را تحمل کنند و با روش‎های مختلف به آن دسترسی دارند؛ اعم از فیلتر شکن، پراکسی‎های MTPROTO که درباره چگونگی کار با آنها صحبت کردیم و همچنین یک سری تلگرام‎های غیررسمی که قابلیت ضدفیلتر دارند. اما در همان روزهای اولیه فیلتر تلگرام، اعلام شد که قرار است با استفاده از خاصیت بلاکچین ترتیبی داده شود که دسترسی به این پیام رسان بدون فیلترشکن ممکن باشد. و حال علام شده که تلگرام ضدفیلتر منتشر شده که البته این خبر جعلی است.

انتشار تلگرام ضد فیلتر

این روزها اخبار جعلی بسیار با عناوین آپدیت جدید تلگرام ضدفیلتر اندروید با قابلیت بلاکچین یا تلگرام ضد فیلتر منتشر شده است. و کاربرانی از روی ناآگاهی این برناه‎ها را نصب می‎کنند و ولی نمی‎دانند که در واقع یک بدافزار است.

همیشه از همان روز اول بشریت، افرادی بودند که در پی سواستفاده از دیگران بودند و در دنیای تکنولوژی نیز افرادی با دستکاری فایل‎ها در پی سوءاستفاده از کاربران هستند. توصیه ما و کارشناسان امنیتی این است که هیچ وقت برنامه‌های اندرویدی با پسوند apk از منابع ناشناس را نصب نکنید.

نکته: اگر اپلیکیشنی را قبلا نصب کرده‌اید و سپس با دانلود نسخه جدیدش از تلگرام یا هرجای دیگر، به‌صورت اتوماتیک روی نسخه قبلی نصب نشد و پیغامی مشابه App Not installed  نشان داده شد و جهت نصب نیاز به حذف نسخه قبلی بود، بدانید که این فایل دستکاری شده است.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
hamshahri

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن