اخبارسخت افزار

قیمت برخی سخت افزارها در سال 2019 کاهش می یابند

اخبار خوشی پیرامون کاهش قیمت جهانی تراشههای نیمه‎هادی DRAM در سال 2019 درجریان است. اما آیا این کاهش قیمت جهانی تراشه‌ها در بازار  ایران نیز ملموس خواهد بود یا خیر؟

به نقل از TrendForce، قیمت جهانی تراشههای DRAM در سال آینده میلادی کاهش شدیدی را تجربه خواهد کرد. خوب است بدانید که تراشههای DRAM به عنوان ذخیرهسازهای دائمی و موقت، در محصولاتی همچون درایوهای SSD، گوشیهای موبایل، تبلت، لپ تاپ، حافظههای RAM، مینی کامپیوترها، سیستمهای AIO، کارت گرافیک و…دیده می‎شود.

 به گزارش TrendForce، قیمت تراشههای DRAM در سال 2019 سقوط 10 درصدی را استارت خواهد زد و تا پایان سال روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد. از سوی دیگر، کاهش فروش کارت گرافیکهای AMD و NVIDIA نیز در حال حاضر به بخشی از حافظههای DRAM مرتبط گشته و احتمالا میتواند در قیمت گذاری نهایی کارت گرافیک ها نیز کمی موثر واقع شود.

از سوی دیگر درایوهای SSD به لطف دستیابی به فناوری‏های جدید، با کاهش ابعاد تراشه ها و بالا رفتن ظرفیت روبرو شده که در نهایت باعث رکود بازار DRAM در سال 2019 خواهد شد.

 اما متاسفانه بازار ایران کاری به بازارهای جهانی ندارد و با وجود کاهش ارزش دلار به کانالهای زیر 11 هزار تومان، هنوز قیمت قطعات سختافزاری تغییر چندانی نکرده است! در حالی که افزایش قیمت این محصولات در کثری از ثانیه صورت گرفته بود.

حتما بخوانید:
تولید عمده حافظه های ۸ ترابایتی SSD سامسونگ
منبع
نیوز کالا
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن