خودرونقد و بررسی محصولات

مقایسه ولوو V60 کراس کانتری و آئودی A4 آلرود

مقایسه ولوو V60 کراس کانتری و آئودی A4 آلرود
4 (80%) 6 رای

با وجودی که نسل جدید ولوو V60 کراس کانتری 6 سال پس از آئودی A4 آلرود قدم به دنیای خودرو گذاشت اما هر دو خودروی فوق از قابلیت‎ها و ویژگی‎های خوبی برخوردارند که دل طرفداران استیشن‌های سرسخت و آفرود را به دست آورده‎اند.

شاخ‌به‌شاخ ولوو وی 60 کراس کانتری و آئودی ای 4 آلرود

ولوو با تولید اولین نسل V70 XC به اختراع کلاس استیشن‌های آفرود لوکس افتخار می‌کند. این اتفاق خوشایند در سال 1997 رخ داد و در آن زمان در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش عموم در آمد.

حدود 2 سال بعد آئودی از خودروی A6 آلرود کواترو خود رونمایی کرد. این خودرو از سیستم تعلیق بادی پیشرفته، ارتفاع بیشتر از سطح زمین، رینگ‌های بزرگ‌تر، پوشش‌های پلاستیکی اطراف بدنه و… سود می‌برد.

امروزه روز، دیگر رقابت این دو کمپانی قدرتمند به خودروهای استیشن کوچک‌تری همچون V60 و A4 آوانت کشیده شده است. البته مجدداد یادآوری می کنیم که مدل آلرود A4 در سال 2009 معرفی شد اما اولین نسل V60 کراس کانتری، 6 سال پس از آن دیده به جهان خودرو گشود.

حال بیایید و کمی درباره طراحی این دو استیشن کوچک با هم صحبت کنیم.

مقایسه ولوو V60 کراس کانتری و آئودی A4 آلرود

از هر زاویه و جهتی که به خودروهای نگاه می‎کنیم متوجه می‎شویم که ولوو V60 کراس کانتری جدید و آئودی A4 آلرود، از نظر زبان طراحی کاملاً متفاوت می‌باشند. هر دو خودرو هدف مشابهی داشته و شاید شما کار سختی در ذکر برتری‌های هر خودرو از نظر فنی داشته باشید اما از نظر بصری شاید بتوان تصمیم قاطع‌تری گرفت.

مقایسه ولوو V60 کراس کانتری و آئودی A4 آلرود

خب مسلما طرفداران آئودی به احتمال زیاد A4 آلرود را انتخاب خواهند کرد اما طرفداران ولوو و همچنین دیگر افراد V60 کراس کانتری را ترجیح می‌دهند؛ این خودرو بی‌شک شیک‌تر بوده و خشن‎تر نیز به نظر می‌رسد. البته از خشونت ذاتی آئودی نیز نمی توان گذشت. کمی به پوشش‌های پلاستیکی بدنه دقت کنید! شاید برخی خریداران این ویژگی را دوست داشته باشند.

مقایسه ولوو V60 کراس کانتری و آئودی A4 آلرود

حالا کمی به کابین دو خودرو توجه می‎کنیم. انتخاب کابین برتر بین این دو نماینده آئودی و ولوو کاملا کاملاً سرراست است. هد دو خودروی فوق از کابین مشابه برادران استیشن عادی سود می‎برند که به این ترتیب مسابقه‌ی داخلی آئودی و ولوو به تکنولوژی‌های بکار رفته و طراحی کلی داشبورد مربوط می‌شود.

مقایسه ولوو V60 کراس کانتری و آئودی A4 آلرود

در مجموع و منصفانه باید گفت هر دو خودرو از بخش داخلی واقعاً باکیفیتی بهره برده‎اند اگرچه کابین آئودی A4 آلرود کمی به زمان معاصر تعلق دارد اما نمی‌توان طراحی ساده اما ظریف کابین V60 را نادیده گرفت.

حتما بخوانید:
مقایسه سوپر سدان ها: نسل جدید آئودی A8 در برابر مرسدس S کلاس و بی ام و سری 7
منبع
نیوز کالا
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن