اخبارگوناگون

افتتاح دومین دادگاه اینترنتی در چین جهت رسیدگی به تخلفات سایبری

افتتاح دومین دادگاه اینترنتی در چین جهت رسیدگی به تخلفات سایبری
5 (100%) 2 رای

کشور چین بیشترین میزان کاربر را در بستر اینترنت دارد؛ بیش از 800 میلیون کاربر اینترنتی که شاید بیشتر از هر موجودیت سیاسی دیگری درگیر مناقشات و حل و فصل پرونده های قضایی شهروندانش در فضای مجازی باشد. به همیل دلیل جهت رسیدگی به پرونده های قضایی فضای مجازی 2 دادگاه اینترنتی راه اندازی کرده است.

افتتاح دومین دادگاه اینترنتی چین

دادگاه اینترنتی دوم چین در روز یکشنبه همین هفته با نام «دادگاه اینترنتی پکن» رسما در این شهر آغاز به کار کرد. طبق اعلام خبرگزاری رسمی چین، شین هوا، پرونده های اینترنتی که در این دادگاه مورد بررسی قرار می گیرند در 3 گروه موضوعی شامل کسب و کارهای اینترنتی، اطلاعات شخصی و مالکیت معنوی جای می گیرند.

بیشترین اختلافات فضای مجازی در چین بیشتر حول خرید و فروش آنلاین، قراردادهای ارائه خدمات، ارائه وام، کپی رایت و دامنه های اینترنتی شکل می گیرند. شین هوا به نقل از An Fengde معاونت دادگاه عالی پکن، اعلام کرد که تعداد پرونده های مرتبط با اینترنت در چین مدام در حال افزایش است و در 8 ماهه نخست سال جاری دادگاه های پکن بالغ بر ۳۷ هزار پرونده مرتبط با فضای مجازی را مورد رسیدگی قرار داده اند که این رقم ۲۴.۴ درصد بیشتر از آمار مدت مشابه سال گذشته است.

نکته جالبی که در دادگه های اینترنتی چین به چشم می خورد، رسیدگی 24 ساعته به پرونده ها است و 38 ۳۸ قاضی کهنه کار و عالی رتبه نیز در آن فعالیت می نمایند. طبق گفته ژنگ ون، رئیس دادگاه اینترنتی چین، این قاضی ها به طور متوسط سابقه ۱۰ ساله در حوزه قضا و دادرسی دارند.

جزئیات دادرسی از طریق پلتفرمی به نام دعوی قضایی دیجیتال قابل دسترسی است و اطلاعات کافی در رابطه با مراحل دادرسی هر پرونده از جمله رای نهایی دادگاه را در اختیار کاربران قرار می دهد.

سال پیش اولین دادگاه اینترنتی چین در یکی از استان های شرقی این کشور افتتاح شد و ان وطر که مقامات این کشور می گویند، سومین دادگاه اینترنتی چین نیز این ماه در ایالت جنوبی گوانگژو کارش را آغاز خواهد کرد.

حتما بخوانید:
دولت آمریکا در پی تصویب قوانین جدید برای جریمه هکرهای چینی
منبع
cnet
Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pinko Recent comment authors
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
pinko
Guest
pinko

چین دیوانس به خدا. داره همه چی و اینترنی میکنه. حححححححححح

بستن
بستن