اخبارتلفن همراه

آیا باقی ماندن گوشی به مدت طولانی در شارژ، باعث بروز مشکل می شود؟

از زمانی که باتری ها چشم به دنیای تکنولوژی گشودند تفکرات و اظهار نظرهای مختلفی در مورد افزاریش کارایی و نحوه شارژ آنها سخن به میان آمده. و امروز هم که با ورود نورسیده نسل جدید باتری های گوشی های هوشمند که لیتیوم یونی می نامند، تفکرات عمیق تر هم شده است.

معمولا پرسشی ذهن کاربران را آماس می دهد، که آیا پس آن که گوشی 100 درصد شارژ شد، باید آن را از شارژ جدا کنیم ؟یا خیر؟

Battery and smartphones - آیا باقی ماندن گوشی به مدت طولانی در شارژ، باعث بروز مشکل می شود؟

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند، شب و هنگام خواب را بهترین زمان برای شارژ شدن گوشی های خود می دانند، به شارژ زده و به خواب فرو می روند. در واقع گوشی که نهایتا 3 ساعت نیاز به شارژ دارد، 8 الی 10 ساعت به شارژ وصل است.

در این مورد عقاید بسیاری وجود دارد، پندار عده ای بر آن است که این عمل فشار زیادی را به باتری وارد می کند و باعث کاهش عمر می شود. عده ی دیگری می گویند که این کار خطرناکی است  و باعث آتش سوزی و حتی انفجار می شود.عده ای دیگر هم بر این باورند که باقی ماندن گوشی در شارژ، بعد از 100 درصد شدن، هیچ مشکلی بوجود نمی آورد.

به واقع کدام تفکر درست است؟ می توان با خیالی راحت در هنگام خواب گوشی را به شارژ زد؟

برای پاسخ به سوالاتی که در ذهن شما بوجود آمده است باید بگوییم که، در گذشته نوع خاصی از باتری های لیتیوم یونی در دستگاه های مختلف استفاده می شد، که شاید بتوان این تفکرات را به آن ها چسباند. زیرا اگر از شارژ جدا نمی کردید، باتری شروع به داغ کردن می کرد و نهایتا آسیب جدی به باتری وارد می کرد. و حتی بعضا انفجار و آتش سوزی هم دیده شده بود.

باقی ماندن گوشی به مدت طولانی در شارژ، باعث بروز مشکل می شود؟ 1 1 - آیا باقی ماندن گوشی به مدت طولانی در شارژ، باعث بروز مشکل می شود؟

اما رفته رفته با هوشمند شدن دستگاه ها دیگر نگرانی خاصی در این باره نیست. باید گفت که، با 100 درصد شدن شارژ باتری، دستگاه جلوی ادامه فرایند را می گیرد، و مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد، دیگر رخ نخواهد داد. یکی از مزیت های هوشمند بودن همین است، متوجه می شود که باتری به صورت کامل شارژ شده است، و فقط به اندازه ظرفیتش شارژ می شود. اگر نگوییم این کار مفیدی است باید اذعان کرد که هیچ ضرری بهمراه ندارد.

دوست عزیز! اگر شما هم شب را زمان مناسبی برای شارژ کردن گوشی خود می دانید، و تا صبح روند شارژ کردن ادامه می باید، این کار را دامه دهید و ذهن خود را درگیر این موضوعات نکنید و نگران نباشید.

نظر شما چیست؟ شما جز کدام دسته هستید؟ با نیوز کالا و دیگر کاربران در میان بگذارید.

تهیه شده در نیوز کالا

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن