آموزشاپلیکیشنترفند ها

نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)

حتما می‎دانید که فلسفه وجودی مایکروساغت پاورپوینت چیست؟ به گمان بنده (نویسنده) شکلی از تکنولوژی آموزشی است که به کمک آموزش و پرورش و کسب وکارها آمده تا مطالب آموزشی و … را با ادغام تصاویر، فیلم‎ها و متن به سمع و نظر مخاطب برساند. حالا بهتر است که از بحث خارج نشویم و در مورد مطلب آموزشی امروز گه پیرامون نحوه تغییر اشکال در پاورپویت صحبت کنیم. شما به راحتی می‌توانید در پاورپوینت اشکال را با هم ادغام و ترکیب نمایید و یا حتی به تغییر اشکال با استفاده از Edit points (نقاط ویرایش) بپردازید.

لطفا در ادامه نیوز کالا را هماهی کنید تا به آموزش چگونگی تغییر اشکال با استفاده از Edit points در پاورپوینت بپردازیم.

تغییر اشکال در پاورپوینت

قبل از هر کاری باید وارد پاورپوینت بشویم و به اسلاید موردنظر برویم. حالا شکلی که قصد داربد روی آن تغییراتی را اعمالی کنید را انتخاب نمایید.

اگر هنوز شکلی را وارد پاورپوینت نکرده‌اید می‌توانید از Insert > Shapes > Select Shape به درج شکل در اسلاید اقدام کنید. در مثال فوق ما یک مثلث متساوی‌الساقین را انتخاب کرده‎ایم.

how to change a shape using edit points in microsoft powerpoint 1 - نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)

پس از این که شکل خود را انتخاب و یا درج نمودید، در نوار بالایی پاورپوینت یک تب جدید به نام “Shape Format” ظاهر خواهد شد. بر روی این تب جدید کلیک نمایید.

how to change a shape using edit points in microsoft powerpoint 2 - نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)
سپس باید از این تب به گروه “Insert Shapes” بروید و دکمه “Edit Shape” را انتخاب نمایید.

how to change a shape using edit points in microsoft powerpoint 3 - نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)

در این لحظه یک منوی کشویی در مقابل شما ظاهر خواهد شد که باید گزینه “Edit Points” را انتخاب کنید.

how to change a shape using edit points in microsoft powerpoint 4 - نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)

حالا می‎رسیم به قسمت هیجان‎انگیز آموزش که، تغییر شکل روی نقاط ویرایش سیاه رنگ است که بر روی رئوس شکل، ظاهر گشته‎اند. فقط باید روی آن نقاط کلیک نمایید و آن‌ها را به سمت دلخواه بکشید.

how to change a shape using edit points in microsoft powerpoint 5 - نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)

پس از تغییر مکان نقاط ویرایش سیاه رنگ متوجه پدید آمدن ‌نقاط ویرایش سفیدی خواهید شد. خوب است بدانید که، از نقاط ویرایش سفید رنگ جهت تنظیم انحنای خطوطی که بین دو نقطه ویرایش سیاه وجود دارند، استفاده می‌شود.

how to change a shape using edit points in microsoft powerpoint 6 - نحوه تغییر اشکال در پاورپوینت با استفاده از نقاط ویرایش (Edit points)

به لطف این نقاط ویرایش می‌توانید ساختار شکل خود را به‌‎طور کلی تغییر دهید. اصلا نگران نشوید زیرا انجام این کار بسیار آسان است و اعمال همین تغییرات باعث پدید آمدن شکل‌های جالبی خواهد شد.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
howtogeek

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن