اخبار خودروخودرو

آیا قیمت خودرو مجددا در سایت دیوار درج می شود؟

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی، از احتمال بازگشت قیمت خودروها در سایت‎های آگهی خبر داد و اعلام کرد که طی هفته جاری جلسه‌هایی را با هدف درج مجدد قیمت‌ها در سایت‌ها برگزار می‎کنیم.

در اردیبهشت ماه امسال به دستور مراجع قضایی درج قیمت خودروها در سایت‌های آگهی ممنوع اعلام شد و همین موضوع باعث شد که فرایند خرید و فروش خودرو به فضای تلگرام و اینستاگرام کشیده شود که نظارتی بر روی آن نیست.

رایزنی برای بازگشت قیمت ماشین به سایت‌ها

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی اعلام کرد بررسی‌ها نشان می‌دهد حدود 600 هزار نفر در بازه زمانی که درج قیمت ماشین در سایت‌ها ممنوع اعلام شده است، برای مطلع شدن از قیمت خودرو به فضای مجازی غیر نظارت شده مراجعه کرده‌اند که احتمال دارد برخی از این افراد با قیمت‌های غیرواقعی خودرو در تلگرام و اینستاگرام مواجه و متضرر شده باشند.

وی افزود در حالی این فضا در دستان دلالان افتاده است که در شرایط قبلی می‌توانستیم دست آنها را از بازار کوتاه کنیم. در واقع هم‌اکنون قیمت‌گذاری خودرو در بستری انجام می‌شود که بر روی آن هیچ نظارتی صورت نمی‌گیرد. از این رو با گزارش این ماجرا به مراجع مرتبط و قانونی سعی داریم طی هفته جاری جلسه‌هایی را مبنی بر درج مجدد قیمت‌ها در سایت‌ها را برگزار کنیم.

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی در ادامه تاکید کرد:

عده‌ای بر این اعتقادند که با حذف قیمت‎ها، قیمت خودرو کاهش یافت، اما کاهس قیمت به عوامل دیگری همچون قیمت دلار و نسبت عرضه و تقاضا بستگی دارد و حال که نرخ دلار کاهش یافته، کاهش قیمت خودرو امری طبیعی است. این در حالی است که برخی افراد بدون بررسی و با غرض‌ورزی به متهم کردن سایت‌های انتشار آگهی ادامه می‌دهند.

در همین مدت اخیر در فضایی که بستر نظارتی بر آن نیست افراد اقدام به قیمت‌گذاری خودرو تا بیش از 30 میلیون تومان بیشتر از قیمت واقعی برخی خودروها کردند که اگر جلوی این فضا گرفته نشود و خریداران و فروشندگان به این فضا عادت کنند با ریزش تعداد کاربران میل و رغبتی در استارتاپ‎های انتشار دهنده آگهی باقی نخواهد ماند.

درج مجدد قیمت خودرو در سایت دیوار

و اما از روز گذشته قیمت خودروها به شکل‌های متفاوتی همچون نمایندگی، ثبت نامی و پیش‌ فروشی مجددا در سایت دیوار درج شد. به نظر می‎رسد که درج مجدد قیمت خودرو در سایت‌های آگهی چون دیوار مجددا آغاز شده است. البته تا کنون خبری مبنی بر هرچند تاکنون در این رابطه خبریدرج مجدد قیمت ها از سوی مسئولان مربوطه به صورت رسمی منتشر نشده است و باید تا اعلام نتایج جلسه‌هایی که در هفته جاری در این خصوص برگزار خواهد شد، منتظر بمانیم.

car price - آیا قیمت خودرو مجددا در سایت دیوار درج می شود؟

0/5 ( 0 نظر )
منبع
نیوز کالا

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن