اخبارکسب و کارگوناگون

ارزشمندترین استارتاپ جهان یک شرکت چینی است

ارزشمندترین استارتاپ جهان یک شرکت چینی است
4.5 (90%) 4 رای

کمپانی چینی ByteDance، عنوان ارزشمندترین استارتاپ جهان را از آن خود کرد. این اتفاق بزرگ با یک سرمایه‎گذاری ۳ میلیارد دلاری شکل گرفت.

گروه مخابراتی سافت بانک در یک استارتاپ چینی به نام ByteDance سرمایه گذاری کرده و حالا این شرکت به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شده است.

ارزشمندترین استارتاپ جهان

کمپانی Bytedance که حال با ارزش ترین استارتاپ دنیا است، در واقع مالک و سازنده‌ی اپلیکیشن ویدیوی TikTok و خبرخوان Toutiao است. کسب و کار فوق در حال حاضر چیزی حدود ۷۵ میلیارد دلار ارزش دارد و موفق شده، شرکت آمریکایی اوبر را با ارزش ۷۲ میلیارد دلار پشت سر بگذارد.

ناگفته نماند که کمپانی اوبر در سال 2019 به یک شرکت خصوصی تبدیل خواهد شد و ارزشی معادل ۱۲۰ میلیارد دلار پیدا خواهد کرد. اما در این لحظه ByteDance  ارزشمندترین استارتاپ جهان محسوب می‌شود. این مسئله دستاوردی بزرگ برای این شرکت چینی است زیرا تنها مدت کوتاهی است که پای این شرکت به دیگر کشور‌ها باز شده و پیش از این تنها در چین فعالیت داشته است.

این روزها نوجوانان چینی علاقه‌ی بسیاری به اپلیکیشن TikTok  پیدا کرده‌اند و درست کردن ویدیو‌ با این اپ، موج جدیدی در محتوای شبکه‌‌های اجتماعی چینی به راه انداخته است. این مسئله موجب شده که فیسبوک نیز سعی کند، سرویس مشابهی با TikTok برای شبکه اجتماعی خود طراحی کند.

اپلیکیشن خبرخوان  Toutiao نیز یکی از اپ‌‌های پرطرفدار چین است و صدها میلیون کاربر فعال روزانه و ماهانه دارد. این اپلکیشن با استفاده از هوش مصنوعی، خبر‌های مختلف را کنار هم جمع آوری کرده و برای کاربر خود به نمایش می‌گذارد.

حتما بخوانید:
کسب درآمد از اینترنت؛ با این 17 راهکار فوق العاده پول پارو کنید
منبع
bloomberg
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن