اخبارگوناگون

BlackWallet هک شد؛ هکرها 400 هزار دلار از حساب کاربران ربودند

سرور سایت BlackWallet مورد نفوذ گروهی از هکر ها قرار گرفت و حدود 670 هزار ارز رمز نگاری شده لومن (با ارزش 400 هزار دلار) از والت های شخصی کاربران سرقت شد.

گویا این روزها هکرهای علاقه عجیبی به ارزهای دیجیتال پیدا کرده اند و سرقت پول های دیجیتالی به اخبار دنیای فناوری بدل گشته است. و این بار نوبت به ارز دیجیتالی لومن (Lumen) رسیده است. هکران با حمله به سرورز دی ان اس وب سایت بلک والت حدود 670 هزار این روزها سارقان دنیای مجازی علاقه عجیبی به ارزهای دیجیتال نشان می دهند به طوری که سرقت پول های دیجیتالی به اخبار تکراری دنیای فناوری تبدیل شده است. این بار قرعه به نام ارز رمزپایه لومن (Lumen) افتاد. هکرها با حمله به سرورهای DNS سایت BlackWallet حدود 670 هزار لومن، به ارزش 400 هزار دلار را به جیب زدند.

گویا این حمله به گونه برنامه ریزی و کدگذاری شده است که ارز دیجیتالی کاربرانی که بیش از 20 لومن ذخیره کرده اند، به سرعت به والت دیگری منتقل شده است.

پس از این حمله سایبری، مسئولان سایت به کاربران پیام های هشدار دهنده ای ارسال کرده اند تا کاربران را از ورود به والت هایشان باز دارند. اما این اقدام بلک والت موثر نبوده و کاربران پس از ورود به حساب کاربری والت خود با والت های خالی روبرو شده اند.

مهاجمان بلافاصله پول خود را از حساب بلک والت به Bittrex تبدیل کردند؛ یعنی جایی که احتمالا هکرها برای تبدیل ارز خود به ارزهای دیجیتالی دیگر رجوع می کنند. وضعیت بحرانی است، مدیران بلک والت از Bittrex خواستند، حساب هکرها را را قبل از اینکه دیر شود، ببندند.

خالق ارز دیجیتال لومن گفت:

از این اتفاق بسیار ناراحتم و از کاربران عذرخواهی می کنم. طی صحبت هایی که با شرکت تامین کننده هاست داشتیم، در تلاشند تا اطلاعات هکرها را به سرعت جمع اوری کنند. جای هیچ گونه نگرانی بابت افشای اطلاعات شخصی کاربران نیست، زیرا بلک والت صرفا ابزاری برای نمایش حساب بوده و هیچ اطلاعات کلیدی در سرور ذخیره نشده است. و امیدواریم که هر چه زودتر وجوه سرقت شده به حساب کاربران بر می گردد.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن