اخبارگوناگون

خانواده بزوس صندوق بشردوستانه 2 میلیارد دلاری راه اندازی می کنند

خانواده بزوس صندوق بشردوستانه 2 میلیارد دلاری راه اندازی می کنند
5 (100%) 1 رای

جف بزوس، مالک اصلی شرکت آمازون که ثروتمند ترین فرد دنیاست، می خواهد با سرمایه‌ای ۲ میلیارد دلاری در اقدامی خیراخواهانه شرکت نماید.

جف و همسرش مک کنزی با استفاده از صندوق Day One در تلاشند تا شبکه‌ای از مدارس جدید، غیر انتفاعی و درجه‌ اول در مناطق محروم بسازند و همچنین به مراکز غیر انتفاعی که به خانواده‌ های بی خانمان کمک می کنند، یاری برسانند.

سال پیش، جف بزوس در صفحه توییتر خود از دنبال کنندگانش پرسیده بود، بهترین راه برای شرکت در امری خیرخواهانه چیست؟ و چند ماه پیش بود که تصمیم گرفت تمرکز خود را روی دو حوزه معطوف سازد.

صندوق Day One Families به سازمان ها و گروه هایی که به تامین غذا و سرپناه برای خانواده های نیازمند می پردازند یاری می رساند. در حالی که Day One Academies تلاش می کند تا مجموعه‌ای از مدارسی با کیفیت و رایگان در مناطق محروم بسازد. حال جف بزوس تلاش می کند تا سازمانی ایجاد کند تا به صورت مستقیم به یاری این مدارس بشتابد.

از مالک آمازون بابت حقوق پایین کارکنانش انتقادهایی شده است و همچنین با وجود سرمایه ۱۶۰ میلیارد دلاری‌اش کمتر در امور خیرخواهانه شرکت می کند. البته ناگفته نماند که این خانواده در بهمن ماه سال گذشته ۳۳ میلیون دلار به TheDream.US کمک نقدی کردند که با همین مبلغ  هزاران فرد تحت پوشش این سازمان بدون نگرانی از هزینه ها به ادامه‌ی تحصیل در کالج پرداختند.

حتما بخوانید:
ثروت بنیانگذار آمازون در جمعه سیاه به 100 میلیارد دلار افزایش یافت
منبع
engadget
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن