اخبار سینما و تلویزیون

بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ – بخش دوم / پایانی

بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ – بخش دوم / پایانی
5 (100%) 5 رای

هالیوود تا به حال فیلم‌های زیادی در ژانر بقا و تکاپوی انسان‌ها در تنهایی، برای زنده ماندن ساخته است. در  مطالب پیشین به بخش اول معرفی بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ پرداختیم و حالا با بخش دوم و پایانی بهترین فیلم‎های این ژانر در خدمت شما هستیم. 

حتما بخوانید: معرفی بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ (Survival) – بخش اول


بهترین فیلم‌های ژانر بقا – بخش پایانی


۱۰. زندگی پی – LIFE OF PI

پی – LIFE OF PI - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
زندگی پی – LIFE OF PI؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۱۲

انگ لی یک کارگردان با کارهای متنوع است؛ فیلم هایی چون کوهستان بروکبک (Brokeback Mountain)، هالک (The Hulk)، عقل و احساس (Sense and Sensibility) و ببر خیزان، اژدهای پنهان (Crouching Tiger, Hidden Dragon) در کارنامه این کارگردان ثبت شده‎اند. فیلم زندگی پی تنها از نظر بصری زیبا نیست، بلکه با اقتباس از یک کتاب ماجراجویانه در سال 2001، یک تجربه اکشن و دیدنی است.

۹. سالار مگس ها – LORD OF THE FLIES

مگس ها – LORD OF THE FLIES - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
سالار مگس ها – LORD OF THE FLIES؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۱۹۹۰

کتاب “سالار مگس ها” در سال ۱۹۵۴ منتشر شد و جالب است که هنوز هم در مدارس سراسر جهان  تدریس می‎شود. نویسنده این کتاب یعنی ویلیام گلدینگ، یک نویسنده برنده جایزه نوبل است. ممکن است که کتاب سالا مگس‎ها را خوانده باشید، اما پیشنهاد می‎کنیم حتما فیلمش را نیز ببنید، زیرا یک تجربه منحصربفرد است.

۸. مریخی – THE MARTIAN

– THE MARTIAN - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
مریخی – THE MARTIAN؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۱۵

فیلم مریخی یک اثر علمی تخیلی است که بر پایه کتابی با همین نام ساخته شده است. مت دیمون برای بازی در این فیلم برنده جایزه گلدن گلوب شد. همچنین فیلم نامزد هفت بخش در جوایز اسکار بود. اگر از فیلم‎های بقا در فضا خوشتان می‎آید این فیلم یکی از بهترین‎هاست.

۷. نورث فیس – NORTH FACE

فیس – NORTH FACE - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
نورث فیس – NORTH FACE؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۰۸

همه ما می‎دانیم که نازی‎ها آدم‎های بدی بودند و در سال 1936 کشور آلمان تحت سلطه‎ی آنها بود و مقاصد شوم خود را اجرا می‎کردند. یکی از کمپین‎های آن‎ها این بود که به مرتفع‎ترین قله‎های آلپ صعود کنند و پیام خود را جهانی کنند. در فیلم نورث فیس، داستان تلاش دو مرد از این کمپین را می‎‏بینید.

۶. بازگشته – THE REVENANT

THE REVENANT - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
بازگشته – THE REVENANT؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۱۵

فیلم بازگشته را الخاندرو گونسالس اینیاریتو کرگردانی کرده و داستانش کمی گیج کننده است. در اوایل سال‎های ۱۸۰۰ مردی به نام هیو گلس زندگی می‎کرد که توسط یک خرس زخمی و رها شد تا بمیرد. اما در نهایت نجات یافت و مسافت بسیار طولانی را پیمود تا از کسی که به او خیانت کرده بود، انتقام بگیرد. داستان فیلم بازگشته با بازی دیکاپریو بسیار عمیق و قابل تفکر است.

لئوناردو دیکاپریو برای بازی در این فیلم، اولین اسکار خود را بعد از چندین بار نامزدی در رشته بهترین بازیگر نقش اول مرد کسب کرد.

۵. جاده – THE ROAD

– THE ROAD - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
جاده – THE ROAD؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۰۹

بسیاری از مردم شاید ندانند که، کتاب مدینه فاسده، کورمک مک کارتی، در اصل نامه عاشقانه وی به پسرش بود. در هر صورت نسخه سینمایی این کتاب با بازی ویگو مورتنسن (بازیگر نقش آراگورن در ارباب حلقه‌ها) ساخته شد که سعی دارد، ناامیدی، سیاهی و زشتی را به تصویر بکشد. ممکن است بعد از تماشای فیلم جاده، در پایان حس خوبی نداشته باشید اما مطمئنا درس های زیادی فرا می‎گیرید.

۴. شَکِلتون – SHACKLETON

SHACKLETON - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
شَکِلتون – SHACKLETON؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۰۲

فیلم SHACKLETON در واقع دو سری تلویزیونی است که یک فیلم 4 ساعته است. در این فیلم داستان زندگی افسانه‎ای یعنی ارنست شکلتون به تصویر کشیده شده و به واقع یکی از بهترین فیلم های این ژانر است. آقای شکلتون در سال ۱۹۱۴ با کشتی Endurance به قطب جنوب سفر کرد که با گیر کردن در میان یخ ها کشتی وی از دست رفت. داستان این فیلم زیبا با بازی کنت برانا یک فیلم دیدنی در ژانر بقا است.

۳. لمس کردن خلأ – TOUCHING THE VOID

TOUCHING THE VOID - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
لمس کردن خلأ – TOUCHING THE VOID؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۰۳

در سال های ۱۹۸۰ در پرو، کوهی به نام Siula Grande بود که هرگز کسی موفق نشد آن را فتح کند. اما 2 مرد در طی سه روز این کار را انجام دادند، که البته بازگشت از آن خود یک چالش بزرگ بود، که در این فیلم نمایش داده می‎شود. با تماشای فیلم لمس کردن خلا، پی می‎بریم که گاهی دستیابی به چیزی، خودش داستان تازه‎ای است.

۲. راه بازگشت – THE WAY BACK

THE WAY BACK - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
راه بازگشت – THE WAY BACK؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۱۰

زندان های روسیه که gulags نامیده می شوند، به این دلیل معروف شده‎اند که کسی نمی‎تواند از آنها فرار کند؛ شاید یکی از دلایلش این است که، حتی اگر از آن بگریزید، تمدن آنقدر دور است که از هر طرف بروید نمی‎توانید به آن دست پیدا کنید و احتمالا در راه جان می‌سپارید! اما در سال ۱۹۴۱ گروهی از زندانیان موفق به فرار شدند و جالب اینکه ۷۰۰۰ کیلومتر سفر کردند تا به هندوستان برسند. اگر علاقه‎مند به فیلم‎های نجات و بقا هستید، تماشای فیلم راه بازگشت را از دست ندهید.

۱. وحشی – WILD

WILD - بهترین فیلم‌های ژانر بقا و نجات از مرگ - بخش دوم / پایانی
وحشی – WILD؛ بهترین فیلم‌های ژانر بقا
  • تاریخ اکران: ۲۰۱۴

اگرچه اغلب فیلم‎های ژانر بقا با یک حادثه و واقعه آغاز می شود، اما داستان فیلم وحشی یک تبعید خودخواسته است. در این فیلم داستان واقعی یک زن مطلقه و مصرف کننده مواد مخدر را به توصیر می‎کشد که سعی دارد، همه چیز را رها کرده و بدون هیچ تجربه یا تمرین قبلی، مسیر ۱۶۰۰ کیلومتری کرانه آرام را بپیماید. هر چند تصمیم وی خطرناک و سوال برانگیز است اما یک داستان تاثیرگذار را روایت می‎کند.

منبع
hiconsumption
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن