اپلیکیشناخبار

بررسی درآمد اپل استور و گوگل پلی استور

طبق آخرین گزارشات، اپل استور با کسب درآمد ۱۲ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸، پلی‌ استور گوگل را با درآمد ۶.۲ میلیارد دلاری، پشت سر گذاشت.

اپل در بخش درآمدزایی از اپ استور عملکرد چشمگیری از خود نشان داده است. پلت‌فرم اپ استور که تحت نظارت و مدیریت استیو جابز (Steve Jobs) آغاز شده بود، بعد از گوشی‌های آیفون (iPhone) مهم‌ترین بخش درآمدزایی کمپانی اپل بشمار می‌آید. و حالا ها اپ‌استور با میلیون‌ها اپلیکیشن، رقیب اصلی و جدی، پلی‌استور گوگل محسوب می‎شود. با وجودی که پلی استور اپلیکیشن‌های بیشتر و متنوع‎تری دارد اما این سازنده آیفون است که در بخش هزینه کردن روی اپلیکیشن‌ها بالاتر از گوگل یکه‌تازی می‌کند.

مقایسه درآمد اپل استور در برابر گوگل پلی استور

طبق اخرین گزارشات که توسط Sensor Tower پلت‌فرم تحلیل اپلیکیشن‌ها منتشر شده است، اپ‌ استور اپل در سه ماهه سوم سال 2017 درآمدی معادل با 9.7 میلیارد دلار کسب کرد و پلی استور گوگل را با درآمد 5.1 میلیارد دلاری پشت سر گذاشت. هرچندکه درآمد اپ‌ استور در سه ماهه سوم سال 2018 به مبلغ هنگفت 12 میلیارد دلار رسید و پلی‌ استور گوگل تنها به درآمد 6.2 میلیارد دلاری اکتفا کرد. با توجه به تفاوت این دو اپلیکیشن، در گزارش به افزایش محسوس و قابل توجه درآمدزایی اپ‌ استور اشاره شده است:

اپل استور اپل با درآمد نزدیک به 94 درصد بیشتر از گوگل‌ پلی (Google Play) طی سه ماهه سوم سال همچنان در درآمدزایی برتر از گوگل است؛ این میزان بیشترین اختلاف درآمدی دو پلت‌فرم از سال 2014 به بعد محسوب می‌شود.

Apple wins over Google in app revenue generation once again - بررسی درآمد اپل استور و گوگل پلی استور

همچنین در این گزارشات اشاره شده است که اپلکیشن واتساپ (WatsApp) متعلق به فیسبوک (Facebook) بیشترین میزان دانلود را در بین برنامه های غیر بازی داشته و اپلیکیشن Messenger و فیسبوک نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

اپل در بخش توزیع سیستم عامل خود یعنی آی او اس در بین تمام آی‌دیوایس‌ها (idevices) (تمام دستگاه‌های الکترونیک شرکت اپل) حرف اول را می‌زند. طبق آخرین آمار، تعداد توزیع دستگاه‌های اپل، 53 درصد آیفون‌ها و آیپدها (iPads) در سراسر دنیا مجهز به آخرین نسخه iOS 12 هستند. و با توجه به این که از iOS 12 یک ماه می‌گذرد، 40 درصد دستگاه‌های اپل هنوز از سیستم عامل iOS 11 استفاده می‎کنند و 7 درصد مابقی از نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند.

کمپانی اپل قصد دارد بزودی نسخه بتا iOS 12.1 را عرضه کند. اما گوگل در توزیع سیستم عامل خود یعنی اندروید، بسیار عقب‌ است و آخرین نسخه سیستم عامل اندروید یعنی اندروید 9 پای که ماه گذشته معرفی شد، هنوز در لیست توزیع قرار نگرفته است.

0/5 ( 0 نظر )
منبع
gadgetsnow

پاسخی بگذارید

بستن
بستن