اپلاخبارتلفن همراه

توقف تولید گوشی‌های آیفون X و آیفون SE اپل

توقف تولید گوشی‌های آیفون X و آیفون SE اپل
5 (100%) 1 رای

تولید گوشی‌های آیفون X و آیفون SE اپل متوقف می‌شود. به نظر می‌رسد که کوپرتینو این استراتژی را برای فروش بهتر سه گوشی آیفون ۲۰۱۸ خود انتخاب کرده است.

جزئیات مرتبط با تصمیم اپل مبنی بر توقف تولید گوشی‌های آیفون X و آیفون SE توسط یک موسسه تحقیقاتی به نام BlueFin Research منتشر شده است. ظاهرا سازنده مشهور آمریکایی می‌خواهد تولید این دو گوشی محبوب را متوقف کند تا بتواند گوشی‌های جدیدش را به اندازه تقاضای کاربران عرضه کند.

این شرکت باید در نیم سال دوم سال ۲۰۱۸ و نیم سال اول سال ۲۰۱۹ به ترتیب تعداد ۹۱ و ۹۲ میلیون دستگاه آیفون جدید را تولید کند. البته به احتمال زیاد تعداد کمتری از این گوشی‌ها در این بازه زمانی در اختیار کاربران اکوسیستم آی‌او‌اس قرار می‌گیرد.

توقف تولید آیفون X و آیفون SE می‌تواند به راحتی باعث فروخته شدن همه گوشی‌هایی شود که اپل می‌خواهد در سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۱۸ عرضه کند، زیرا کاربران گوشی‌های اپل هم اکنون پروسه خرید اسمارت فون‌های جدید این سازنده را شروع کرده‌اند.

با اینکه هنوز نام آیفون های ۲۰۱۸ اپل هنوز مشخص نیست، اما بلوفین در گزارش خود از سه گوشی جدید اپل با نام‌های آیفون ۹ (مجهز به نمایشگر LCD) و آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پلاس (مجهز به نمایشگرهای OLED) یاد کرده است.

اپل معتقد است که سه گوشی جدیدش موفقیت بالایی را در بازار گوشی‌های همراه برای این شرکت به ارمغان می‌آورند. این سازنده گفته است کاربرانی که محصولات ۲۰۱۷ این برند را نخریده‌اند، بدون شک آیفون‌های ۲۰۱۸ را خریداری می‌کنند.

هنوز نمی‌توان با اطمینان گفت که عدم تولید آیفون X و آیفون SE باعث می‌شود که کاربران اکوسیستم iOS نتوانند در هنگام عرضه آیفون‌های ۲۰۱۸ این دو گوشی را خریداری کنند یا خیر.

در مجموع بعید نیست که اپل این دو گوشی محبوب را از ویترین فروشگاه‌های آنلاین و عادی خود به منظور تسهیل پروسه فروش گوشی‌های جدیدش خارج کند.

 

حتما بخوانید:
هزینه تعمیر آیفون XS مکس، ۲ میلیون تومان بیشتر از خرید آیفون ۷
منبع
gizmochina
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن