اپلتلفن همراه

طبق نظرسنجی آیفون XS و XS Max بیش‌ از پیش‌بینی‌ها فروش خواهند داشت

براساس یک نظرسنجی، کاربرانی که قصد دارند گوشی های خود را به آیفون ایکس اس یا آیفون ایکس اس مکس ارتقا دهند، بیشتر از پیش‌بینی‌های انجام شده خواهند بود.

طبق نتیجه یک نظرسنجی آنلاین از کاربران دستگاه‌های آیفون نشان می‌دهد، کاربران بیش‌تری نسبت‌ به پیش‌بینی اپل گوشی خود را به آیفون XS یا آیفون XS Max ارتقاء خواهند داد.

در این نظرسنجی بیش از 700 کاربر اپل شرکت کردند و سوال شد که، اگر قرار باشد امسال گوشی خود را ارتقاء دهید کدام نسخه را انتخاب خواهید کرد؟ ۳۹ درصد آیفون XS یا آیفون XS Max را انتخاب کردند، ای ندر حالی است که، پیش‌بینی اپل حداکثر ۳۵ درصد بوده است؛ ۶۱ درصد دیگر نیز آیفون XR، آیفون ۷ و آیفون ۸ را انتخاب کرده‌اند.

البته با توجه به این مطلب که هنوز آیفون ایکس آر عرضه نشده است، ممکن است بعد از مقایسه‌ی آن با پرچمداران کنونی، نظر کاربران تغییر کند؛ در هر صورت طبق گزارش وب‌سایت Piper Jaffray تعداد کاربران اپل که گوشی خود را ارتقا می دهند خبری خوبی برای برای اپل است.

لازم به ذکر است که پیش‌بینی‌ها و محاسبات ASP (قیمت فروش میانگین) اپل برای سال مالی ۲۰۱۹ افزایش پیدا کرده است. اکنون ASP سال مالی ۲۰۱۹ میلادی ۷۷۰ دلار است که نسبت به پیش‌بینی ۷۵۸ دلاری قبلی، افزایش داشته است. چنانچه آیفون XR به دلیل ذکر شده درصد بیش‌تری از کاربران را به‌ خود اختصاص دهد (برای مثال ۳۶ درصد به جای ۳۰ درصد پیش بینی شده)، باعث می‌شود که ASP سال مالی ۲۰۱۹ اپل به رقم ۷۸۰ دلار برسد که در مقابل ۷۶۸ دلاری رشد خوبی است.    

طبق گزارشی دیگر، آیفون XS Max حدودا 3 برابر آیفون XS طرفدار دارد، که البته منطقی به نظر می رسد، زیرا کاربرانی که این مدل را خریداری کرده‎‎اند به دنبال صفحه‌ی بزرگ‌تر آن بودند و کسانی که هنوز گوشی خود را ارتقاء نداده‌اند میان این 2 مدل شک دارند.  

0/5 ( 0 نظر )
منبع
9to5mac

پاسخی بگذارید

بستن
بستن