آموزشسیستم عامل

حالت هواپیما و کاربردهای دیگر آن در گوشی های همراه!

حالت هواپیما (Airplane mode) در تمام گوشی های تلفن همراه، از معمولی ترین تا پیشرفته ترین، وجود دارد. خوب است که بدانید این حالت فقط برای داخل هواپیما نیست و در مکان ها و زمان های دیگر هم می توان از آن استفاده کرد. در ادامه قصد داریم به موارد استفاده از حالت هواپیما اشاره کنیم. اما قبل از آن بهتر است بدانیم اصلا چرا باید در هواپیما از حالت هواپیما استفاده کرد؟

با روشن شدن حالت هواپیما، بلوتوث، وای فای و داده های اینترنت و خطوط سیم کارت همگی خاموش و غیر فعال می شوند. زیرا این موارد باعث اختلال در بعضی سنسورها و تجهیزات هواپیما می شوند. به همین دلیل، در هواپیما، چه نوع مسافربری و چه از نوع تجاری، باید گوشی های همراه در حالت هواپیما قرار بگیرد. بنابراین نیاز به خاموش کردن گوشی نیست و می توانید با فعال کردن این حالت در داخل هواپیما، از دیگر امکانات گوشی مثل: بخش کننده موزیک، دوربین و… استفاده کنید.

Airplane mode 300x257 - حالت هواپیما و کاربردهای دیگر آن در گوشی های همراه!

 

با این حال، در سال 2013، سازمان هوانوردی آمریکا، دست به کار شد و آیین نامه های خود را بروز کرد، و حق استفاده از بلوتوث و همچنین وای فای را در داخل هواپیما را برای مسافرین آزاد کرد. پس در بعضی از کشور ها می توان در داخل هواپیما از وای فای و یا بلوتوث استفاده کرد. این موضوع به قوانین داخلی پرواز مورد نظر بستگی دارد.

1- گاهی اوقات رفع اختلالات دریافت سیگنال و یا اتصالات گوشی همراه.

2- کاهش مصرف باتری (در اوقاتی که منتظر تماس و یا پیام نیستید)

3- از بین بردن اعلان ها و هشدارها (مثلا زمان به خواب رفتن)

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن