آموزشکسب و کار

۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

پای درد و دل هر کارآفرینی که بنشینید، می گوید جذب سرمایه گذار برای شروع کار یکی از سخت ترین مراحل در ابتدای کار بوده است.اگر در فکر راه اندازی یک استارتاپ هستید و یا آن را راه انداخته اید، جالب است که نگاهی به عجیب ترین ترند های سرمایه گذاری استارتاپ های پر ماجرا بیاندازید، تا تا بهتر با پیچ و خم های جاده موفقیت آشنا شوید.

بهتر است که پیش از شروع کسب و کاری که در ذهن دارید این مقاله را تا انتها بخوانید و نیوز کالا را همراهی کنید تا نگاهی مختصر به ترندهای عجیب در سرمایه‌گذاری استارتاپ‌ها بیندازیم.

1- شروع به کار با نام های منحصر به فرد سرمایه بیشتری برای استارتاپ جذب می کند.

7 weird startup funding trends 1 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله آکادمیک Venture Capital صورت گرفته است، کسب و کارهایی که دارای یک نام منحصر به فرد باشند جذب سرمایه بیشتری را بهمراه دارند. برای اثبات این ادعا نگاهی به دو استارتاپ Uber و Lyft بیندازید. هر چند این شرایط در اوایل کا می تواند به استارتاپ کمک کند، زیرا اطلاعات زیادی جز نام کسب و کار در دسترس سرمایه گذاران نیست.

2-  نام منحصر به فرد در گام های بعدی باعث دلسردی سرمایه گذاران استارتاپ می شود.

7 weird startup funding trends 2 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

هنگامی که یک کسب و کار از آن مراحل اولیه گذر کرد، داشتن یک نام منحصر به فرد بسیار سودمند نیست، بلکه می تواند اثر متقابل داشته باشد. بر اساس تحقیق منتشر شده در Venture Capital، پس از اینکه شرکت ثابت کرد موفقیت آمیز است، سرمایه گذاران به دنبال یک نام جذاب نیستند، آنها می خواهند در مورد گزارش های مالی شرکت بشنوند.

3- استارتاپ هایی که در شهرهای کوچک راه اندازی می شوند، سرمایه زیادی می توانند جذب کنند.

7 weird startup funding trends 3 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

حتما نیازی نیس در کالا نشهر ها باشید تا سرمایه زیادی را جذب کنید. براساس پایگاه داده استارتاپ ها Fundz، شهر های کوچک همچون شهرهای بزرگ در زمینه جذب سرمایه قوی ظاهر شده اند.

4-  استارتاپ‌های فناوری در شهرهای بزرگ غالب هستند.

7 weird startup funding trends 4 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

در شهر های بزرگ سرمایه گذاران بیشتر به سمت سرمایه گذاری در استارتاپ هایی که در حیطه تکنولوژی فعالیت می کنند، گرایش دارند. براساس تحقیقات پایگاه استارتاپ‌ها Fundz، در شهر های کوچک، سرمایه گذاران تمایل بیشتری به استارتاپ هایی خارج از حوزه فناوری و تکنولوژی دارند.

5-  استارتاپ‌های فناوری در شهر نیویورک، سرمایه بیشتری نسبت به همتایان خود در سانفرانسیسکو جذب می‌کنند.

7 weird startup funding trends 5 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

گویا دیگر منطقه خلیج سانفرانسیسکو در زمینه استارتاپ های تکنولوژی در مقابل نیویورک حرفی برای گفتن ندارد. با نگاهی به داده‌های Fundz، در دو سال گذشته سانفرانسیسکو توانسته 3.49 میلیارد دلار برای فعالان استارتاپی سرمایه جذب کند. این در حالی است که در مدت مشابه درشهر نیویورک، حدود 4.19 میلیارد دلار جذب سرمایه به وقوع پیوسته است.   

6-  استارتاپ‌های فناوری که در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی فعالیت دارند، بیشترین سرمایه‌گذاری را جذب کرده‌اند.

7 weird startup funding trends 6 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

اگر در حوزه فناوری قصد راه اندازی استارتاپی را دارید بهتر است به سمت حوزه مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی تغییر جهت دهید. طبق گفته محققان Fundz، صنایع مرتبط با سلامت مانند بیوتکنولوژی و داروسازی بیشترین سرمایه‌گذاری را در بخش فناوری و تکنولوژی جذب می‌کنند.

7-  کالیفرنیا درسرمایه استارتاپی نسبت به ماساچوست، نیویورک و ایلینوی پیشرو بوده است.

7 weird startup funding trends 7 - ۷ ترند عجیب در سرمایه گذاری استارتاپ ها که باید بدانید!

درست است که ذکر کردیم سانفرانسیسکو در مقایسه با نیویورک سرمایه گذاری کمتری داشته است، اما توجه کنید که در حوزه فناوری و تکنولوژی این امار داده شد. اگر بخواهیم تمام حوزه‌های استارتاپ را در نظر بگیریم، سانفرانسیسکو به‌تنهایی بیشتر از کل سرمایه‌گذاری‌ها در ماساچوست، نیویورک و ایلینوی، سرمایه جذب کرده است.

منبع: Entrepreneur

 

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن